آیین تحلیف اعضای پنجمین دوره شوراهای اسلامی چهار شهر قشم برگزار شد

فرماندار قشم در این آیین با اشاره به نقش تعیین کننده مردم سالاری دینی در فعالیت شوراهای اسلامی شهرها و روستاها گفت: شورا از مردم و برای مردم است و مردم با مشارکت بالای (۹۳ درصدی) در انتخابات دین خود را ادا کردند و این امر بار روی دوش برگزیدگان مردم را سنگین تر می کند.
علیرضا نصری افزود: اعضای شوراها فارغ از حزب، گروه، باند و سود شخصی مسوول خدمت صادقانه و بی منت به مردم هستند که این امر به ملزوماتی مانند برنامه ریزی برای پیشبرد امور در چهار سال آینده نیاز دارد.
وی بیان کرد: اشراف به قانون پیش نیاز برنامه ریزی درست است چرا که قانون فصل الخطاب می باشد و برنامه ها زمانی ارزش یافته و عملی می شوند که در چارچوب قانون باشند.
فرماندار قشم با بیان اینکه ۹ اصل قانون اساسی به شوراها اشاره دارد، اضافه کرد: این امر نشان از اهمیت جایگاه شورا در خدمت رسانی به مردم است که باید نهایت بهره برداری از آن صورت گیرد؛ بسیاری از قوانین به دلیل فقدان اطلاع معطل مانده که باید با خرد جمعی و استفاده از مشورت مردم در جهت افق توسعه به کار گرفته شوند.
وی در ادامه با اشاره به مشخص نبودن شهرداران قشم، درگهان، سوزا و هرمز گفت: بر اساس قانون شهر نباید بدون متولی بماند و از این رو شوراهای اسلامی شهرها باید در زمینه انتخاب شهردار و یا سرپرست برای این مجموعه تا پایان امروز اقدام و صورتجلسه را به فرمانداری اعلام کنند.
علی رستمی فر به عنوان رییس، محمدرضا اسلامی نایب ‌رییس، علی بازماندگان، محمد شریف رنجبر و حسن حسن زاده منشی شورای اسلامی شهر قشم به مدت یک سال تعیین شد.
محمد تورنگ رییس، سید یعقوب دریانورد نایب رییس، حسن دریانورد، عبدالرحمن دریانورد و آرش دریانورد به عنوان منشی شورای اسلامی شهر درگهان هستند.
همچنین ابراهیم ملاحی سوزایی رییس، محمود پشام نایب رییس، ناصر همتی سوزایی، محمد یزدان پناه گلشواری و عارف سلامی سوزایی به عنوان منشی شورای اسلامی شهر سوزا شدند.
مرتضی غلام‌زاده رییس، صفورا دریا پیما هرمزی نایب رییس، محمد هرمزی، ابوذر رنجبر پازیارتی و محمد سلامتی هرمزی به ‌عنوان منشی شورای اسلامی شهر هرمز برای یک سال آینده انتخاب شدند.

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.