استاندار هرمزگان: ثبت جهانی ژئوپارک قشم نقش زیادی در تقویت گردشگری منطقه دارد

استاندار هرمزگان گفت: ژئوپارک قشم یکی از ظرفیت ها و ویژگی های مهم گردشگری این جزیره است و امیدواریم با ثبت جهانی این اثر شاهد افزایش هرچه بیشتر گردشگران به این نقطه از هرمزگان باشیم.

قاسم جادری روز شنبه در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزادقشم، افزود: پیش بینی می کنیم مردم هرمزگان به ویژه مردم قشم با روحیه مهمان نوازی خود، در نوروز ۹۵ نیز برای انبوه مسافرانی که از اقصی نقاط میهن اسلامی به این استان سفر می کنند، میزبانان مهربان و خوبی باشند.
استاندار هرمزگان اظهار امیدواری کرد: با توجه به تدابیر ویژه ای که برای ارائه هرچه بهتر خدمات به مسافران نوروزی در کل هرمزگان پیش بینی شده است، گردشگران نوروزی خاطره خوشی از سفر به این استان تجربه کنند.
وی با تاکید بر اهمیت بهره گیری از ظرفیت های گردشگری جزیرهقشم، گفت: جزیره قشم به عنوان یکی از مهمترین مراکز گردشگری کشور، همه ساله میزبان چندین میلیون گردشگر از نقاط مختلف ایران و جهان است.
استاندار هرمزگان به همراه وزیر ورزش و جوانان در سفر به جزیره قشم با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد دیدار و از طرح های ورزشی جزیره قشم بازدید کردند.
جزیره قشم با حدود ۱۱۷ هزار نفر جمعیت و یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت، شامل ۱۳۵ کیلومتر طول و عرض متوسط ۱۴ کیلومتر در جنوب کشور و در میان آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده و به تنهایی از ۲۲ کشور جهان بزرگتر است.
این جزیره با داشتن ظرفیت های مهم در حوزه های مختلف به ویژه گردشگری از جمله نخستین ژئوپارک بین المللی خاورمیانه از امتیاز ویژه در اقتصاد کشور برخوردار است و سالانه پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است که مقصد خود را بازارها و دیدن جاذبه های طبیعی این جزیره انتخاب می کنند.
از طرف دیگر با سرد شدن هوای نقاط مختلف ایران در نیمه دوم سال، این جزیره به دلیل آب و هوای معتدل، پذیرای خیل گردشگر داخلی و خارجی است که اوج این سفرها را می توان در تعطیلات نوروز مشاهده کرد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.