استاندار هرمزگان : سرشماری، پایه و اساس برنامه ریزی در کشور است

استاندار هرمزگان صبح امروز در گردهمایی روسای ادارات، شوراهای اسلامی، دهیاران و معتمدین بخش شهاب در روستای طبل با بیان اینکه موفقیت در اخذ آمار سرشماری به صورت اینترنتی به عنوان یک شاخص توسعه در آمار جهانی به شمار می‌رود، تصریح کرد: زمانی دولت می تواند در ارائه خدمات به ملت موفق عمل کند، که اطلاعات صحیح و درستی در اختیار داشته باشد و این مهم در گرو اجرای سرشماری و شرکت و همکاری همه اقشار مختلف جامعه در سرشماری است.

جاسم جادری با تاکید بر اهمیت آمار در اقدامات و تصمیمات کلان کشوری، خاطرنشان کرد: سرشماری اینترنتی که برای نخستین بار در کشور صورت می‌گیرد موجب کاهش هزینه‌های مالی و حتی دغدغه‌های روحی خانواده‌ها می‌شود.

وی همچنین شرکت در سرشماری را تمرینی در راستای بصیرت و افزایش مشارکت عمومی دانست و افزود : سرشماری که مورد تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهور است، مسئله بسیار مهمی است و شیوه اینترنتی آن نیز می‌تواند منشا برکات برای کشور و استان باشد.

جادری ادامه داد: دولت برای ترسیم برنامه ها و اهداف خود و برنامه ریزی های کلان کشوری نیازمند داشتن اطلاعات صحیح از آمار جمعیتی است، بنابراین سرشماری باید با حساسیت بیشتری اجرا شود.

وی افزود: در سرشماری نفوس و مسکن ۹۵ بر خلاف سرشماری های قبلی کمتر از فرم های کاغذی استفاده می شود و خانوارهایی که به اینترنت دسترسی داشته باشند، به صورت خود اظهاری نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام خواهند کرد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.