استاندار هرمزگان: ظرفیت تولید آب قشم به ۳۴هزار و ۵۰۰مترمکعب در شبانه روز رسید

استاندار هرمزگان گفت: با بهره برداری از مجتمع آبرسانی رمکان قشم و افزوده شدن شبکه جدید خط انتقال آب به ۱۱ روستای جزیره، ظرفیت تولید آب این شهرستان به ۳۴ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز افزایش یافت.

جاسم جادری روز شنبه در آئین بهره برداری از مجتمع آبرسانی رمکان قشم، با بیان اینکه آب شیرین تولید شده در این شهرستان پاسخگوی نیاز ۲۰۰ هزار نفر است، افزود: رئیس جمهوری دولت تدبیر و امید به وعده خود مبنی بر تامین نیاز اولیه شهروندان قشم عمل کرده است.
وی اظهار امیدواری کرد که با تخصیص اعتبارات مورد نیاز، مشکل کمبود آب آشامیدنی در غرب جزیره قشم نیز برطرف و هرچه سریعتر مردم این منطقه نیز از نعمت آب آشامیدنی بهره مند شوند.
جادری با بیان اینکه هزینه تمام شده هر مترمکعب آب آشامیدنی ۳۰ هزار ریال است، یادآوری کرد: هم اینک برای هر مترمکعب آب روستایی، پنح تا شش هزار ریال و برای آب شهری ۱۰هزار ریال دریافت می شود.
وی با اشاره به اینکه دولت یازدهم در مواردی جهت آبرسانی به نقاط دور افتاده تا ۲۵ هزار ریال هزینه می کند، اضافه کرد: شهروندان می توانند با صرفه جویی در مصرف آب، مسئولان دولتی را در حل مشکلات آب این جزیره و افزایش امکان انتقال آب به دیگر نقاط قشم یاری کنند.
جادری تامین آب آشامیدنی را از مهمترین مطالبات مردم شهرستان قشم برشمرد و اظهار کرد: آب مایه عمران و آبادانی است و امروز شاهدیم که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در سایه تلاش های دولت تدبیر و امید، ظرفیت تولید آب آشامیدنی در این جزیره به حد قابل دفاعی رسیده است.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۶۱۳ طرح در استان به بهره برداری رسید، گفت: پیش بینی می شود با رفع تحریم ها، شاهد افزایش چشمگیر طرح های عمرانی در هرمزگان باشیم.
به گزارش ایرنا، مجتمع آبرسانی رمکان قشم با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال با حضور استاندار هرمزگان، فرماندار قشم، امام جمعه و جمعی از مدیران و مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید.
با بهره برداری از این مجتمع آبرسانی، ۱۱ روستای قشم با جمعیت ۱۵ هزار نفر از مزیت آب آشامیدنی لوله کشی بهره مند شدند.
هزینه اجرای این طرح از محل اعتبارات ملی تامین شده است و در مجموع شامل ۱۹۰ کیلومتر خط انتقال و لوله گذاری، دو باب ایستگاه پمپاژ و چهار هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب می شود.

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.