استاندار: هرمزگان محل درآمد خوبی برای کشور است

جاسم جادری پنجشنبه شب در آیین افتتاح مسجدالنبی(ص) شهر قشم اضافه کرد: بر اساس قانون باید از محل عوارض ارزش افزوده ۱۷ هزار میلیارد ریال در سال ۹۳ به خزانه دولت واریز می کردیم که این رقم به ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

وی ادامه داد: بر اساس بند سه ماده ۲۲۴ قانون برنامه پنجم توسعه، باید ۵۰ درصد مازاد مبلغ یاد شده به استان بازمی گشت که متاسفانه کمتر از ۱.۵ درصد آن محقق شد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: خواست اصلی مردم و مسوولان این منطقه اعمال قانون است و چیزی فراتر از قانون نمی خواهیم.

جادری اضافه کرد: هرچند استان هرمزگان به اندازه هشت استان کشور درآمدزا است، اما به اندازه هشت استان مشکلات در این منطقه وجود دارد.

وی تامین آب آشامیدنی، برق و اشتغال جوانان را از جمله مشکلات استان هرمزگان برشمرد و افزود: در حال حاضر در جزیره قشم مشکل تامین آب آشامیدنی وجود دارد و ۴۲۰ روستای هرمزگان نیز با تانکر آبرسانی می شود.

جادری تاکید کرد: نیاز اساسی مردم این منطقه همان نیازهای اولیه ای است که تحت عنوان آب رسانی و برق رسانی مطرح می شود.

استاندار هرمزگان از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خواست که در آبادانی و توسعه زیرساخت های سواحل مکران به مسوولان این استان کمک کند.

وی با بیان اینکه وزارت دفاع عضو دبیرخانه سواحل مکران است، گفت: این وزارتخانه تاکنون اقدامات اساسی در جهت آبادانی این منطقه انجام داده و خواست ما ادامه این روند و تکمیل طرح های در دست اجراست.

جادری با بیان اینکه تلاش شبانه روزی نیروهای مسلح و سربازان گمنام امام زمان (عج) موجب شده که استان هرمزگان جزو استان های بسیار امن کشور ارزیابی شود، گفت: توسعه آبادانی سواحل مکران می تواند به سرازیر شدن جمعیت به این منطقه و افزایش امنیت جزایر جنوبی کشور، سواحل مکران و حلقه راهبردی هرمز کمک کند.

جادری ادامه داد: نسبت جمعیت هرمزگان به وسعت این سرزمین کم است و در چارچوب منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تلاش در جهت آبادانی سواحل مکران و آوردن جمعیت به سواحل جنوبی کشور باید بیش از پیش تلاش کرد.

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب در سفری یکروزه به جزیره قشم مرحله دوم مسجدالنبی(ص) بزرگترین مسجد شهر قشم را افتتاح کرده و با حضور وی عملیات اجرایی فاز سوم این مسجد شامل مجمع فرهنگی و پارکینگ آغاز شد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.