اشتغال موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود؛ معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری قشم: هیچ اولویتی بالاتر از ایجاد اشتغال نیست

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان قشم گفت: رهبر معظم انقلاب سال ۹۶ را سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کردند و بنا بر دستور صریح ایشان هیچ اولویت کاری بالاتر از ایجاد اشتغال نیست.
میر هاشم خواستار بیان کرد: اشتغال پایدار نیازمند آموزش، ارائه تسهیلات کم بهره و بر طرف کردن موانع کسب مجوز ها است. او گفت: این که یک سرمایه گذار با طرح توجیهی مناسب را مدت ها درگیر دریافت مجوزهای مورد نیاز کنیم خلاف جهت اشتغال زایی و منطق تولید و اشتغال حرکت کردن است خواستار، روان کردن این مراحل را از نظر مادی و روانی به نفع جامعه دانست و خطاب به دستگاه های مسوول تاکید کرد: بیشترین همکاری را با سرمایه گذاران و متقاضیان ایجاد شغل داشته باشید.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم در بخشی از سخنان خود، کمک به روستائیان برای فروش صنایع دستی را ارزنده و در راستای حمایت از مشاغل کوچک و موقت، مهم ارزیابی کرد.
او با اشاره به این که شهرستان قشم به عنوان قطب گردشگری شناخته می شود، اظهار کرد: با توجه به موقعیت قشم این توقع وجود دارد که بیکاری کمتر نسبت به سایر مناطق باشد. معاون برنامه ریزی فرمانداری قشم از اعضا کارگروه اشتغال خواست نسبت به ثبت اقدامات و به روز کردن تعداد اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد اقدام کنند.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری قشم در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه کارگروه اشتغال استان، اعضا این کارگروه در سراسر استان وظیفه دارند نسبت به ایجاد ۳۶ هزار شغل برنامه ریزی و اقدام کنند. خواستار تصریح کرد: جوانانی که سال ها به تحصیل و تحقیق می پردازند و پس از اتمام تحصیلات وارد بازار کار می شوند، مجموعه حاکمیت وظیفه دارد با برنامه مدون و منظم زمینه ایجاد فرصت های شغلی و طرح های اشتغالزایی را آماده سازد.. او در ابتدای جلسه با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس رشادت رزمندگان در برابر هجوم ظالمانه ارتش بعثی را ستود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری قشم بعد از ظهر دو شنبه، سومین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان به ریاست میرهاشم خواستار معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری با دستور کار؛ ارائه گزارش اجرای مصوبات جلسه قبل توسط اعضا کار گروه، ارائه گزارش تعداد اشتغال ثبت شده در سامانه رصد و میزان تعهد اشتغال به تفکیک دستگاه های اجرایی،
ارائه گزارش طرح کارورزی دانش آموختگان ( کاج و کارورزی )در محیط کار و برنامه ریزی در خصوص فراخوان دوازدهمین جشنواره کار آفرینی در سال ۹۶ تشکیل شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.