افتتاح چهار طرح عمرانی/ شاخص آبرسانی دولت تدبیر و امید به روستاهای قشم ۸۳ درصد شد

علیرضا نصری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران تشریح کرد: طرح آبرسانی به ۱۰ روستای بخش شهاب قشم با ۸۵ میلیارد ریال اعتبار از طرح هایی است که در دولت تدبیر و امید به سرانجام رسید و سه هزار و ۷۵۷ خانوار را تحت پوشش قرار گرفتند.
وی افزود: ۴۷ کیلومتر خط انتقال و ۱۳۴ کیلومتر طول شبکه توزیع است و ۱۴ هزار ۲۵۲ تن از روستاییان بخش شهاب در غرب جزیره را تحت پوشش قرار می دهد.
فرماندار قشم بیان کرد: دولت یازدهم به صورت جهادی برای تحقق یکی از خواسته های دیرینه مردم و نیازمندی های نخستین توسعه ورود کرد و امروز بخش مرکزی به طور کامل آبرسانی شده، در بخش شهری هم نسبت به آبرسانی به مسکن های مهر و طولا اقدام شده و کارهای تکمیلی نیز به تدریج در حال انجام است.
او اضافه کرد: پیش از سال ۱۳۹۲ درصد بهره مندی روستاهای قشم از آب آشامیدنی سالم نزدیک صفر بود و هم اکنون با تلاش خادمان مردم در دولت تدبیر و امید این شاخص به ۸۳ درصد رسیده و ۱۷ درصد باقی مانده نیز تا دهه فجر امسال از این نعمت برخوردار خواهند شد.
او اضافه کرد: مخزن ۲ هزار مترمکعبی آب شهر طولا با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال، پست ۶۳ کیلو وات موقت شهرک سیستان قشم با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال و پست گاز نیروگاه ۸۰ مگاواتی پاسارگاد قشم با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال (که برق آن به زودی وارد مدار می شود) از دیگر طرح هایی بودند که افتتاح شد.
نصری در ادامه با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و با هنر به عنوان الگوهای خدمت صادقانه عنوان کرد: هفته دولت فرصت مناسبی برای ارایه گزارش، افتتاح طرح ها جهت ارتقای امید و نشاط در جامعه و تقویت اعتمادی بین دولت و ملت است که نشانه آن حضور چشمگیرتر از دوره های گذشته مردم در پای صندوق های رای بود و دولت با خدمت بیشتر خود را موظف به پاسداشت این اعتماد می داند.

965

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.