امام جمعه قشم: اقدام های اخیر ایالات متحده ناشی از ناکارآمدی و فروپاشی است

 

امام جمعه شهرستان قشم اقدام ها و واکنش های اخیر ایالات متحده همچون توهین به مسوولان سایر کشورها و ایجاد محدودیت برای مسلمانان را ناشی از حرکت رو به فروپاشی و ناکارآمدی آنها عنوان کرد.

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نمازجمعه قشم گفت: فرمان عجیب اعمال محدودیت برای ورود مسلمانان به خاک آمریکا به بهانه تروریسم در شرایطی است که خود وی در زمان رقابت های انتخاباتی نامزد رقیب و جریان حاکم بر آن کشور را پدید آورنده داعش عنوان کرد و زیر سوال برد.
وی افزود: رییس جمهوری جدید ایالات متحده ادعا می کند همه گزینه ها علیه ایران روی میز است در حالی که شخصیت های آشنا به سیاست آنها به سوی گفت و گو با جمهوری اسلامی ایران روی آوردند، از سویی تماس تلفنی با رییسان جمهوری سایر کشورها و قطع ناگهانی مکالمه نشان می دهد که وی آداب بین المللی و الفبای سیاست را نمی داند.
امام جمعه قشم بیان کرد: امام خمینی (ره) در شرایطی که دو ابر قدرت بر جهان سیطره داشتند با تقوا و خلوص و استفاده از همراهی مردم دیندار دنیا را تکان داد و کاخ ظلم و ستم را ویران کرد و دهه فجری که همه ساله گرامی داشته می شود پیام آور منقلب شدن حاکمیت استکبار است که به زودی شاهد آن خواهیم بود.
او اضافه کرد: امام راحل در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران به سران اتحاد جماهیر شوروی پیامی فرستاد که نادیده گرفته شد و سرانجام آن ابر قدرت از هم فروپاشید و این امر سرانجام در ایالات متحده نیز روی خواهد داد.
جوکار عنوان کرد: این مسایل در شرایطی روی می دهد که آنچه امام (ره) مبنی بر صدور انقلاب پیش بینی کرده بود، در حال تحقق است و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر دل نبستن به آنها به دلیل همین حرکت رو به سقوط آمریکاست.
وی گفت: انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید و پس از آن نظام اسلامی استقرار یافت و در ادامه این مسیر همگان موظف به اهداف ترسیمی مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق دولت اسلامی، کشور اسلامی و در نهایت تمدن اسلامی هستند.
امام جمعه قشم در ادامه از همه اقشار مردم خواست با شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان زده و وحدت ملت ایران و ناکارآمدی دشمنان را به رخ کشیده و نشان دهند با وجود همه مشکلات از این مسیر دست بردار نخواهند بود.
او در ادامه به مدرسه های فرسوده موجود در شهرستان قشم اشاره کرد و افزود: با وجود اقدام های قابل تقدیر سازمان منطقه آزاد و آموزش و پرورش در این زمینه، ساختمان مدرسه های بلال حبشی و سمیه که در ۲ نوبت در یک واحد آموزشی فعال بودند به دلیل فرسودگی فرو ریخت.
جوکار بیان کرد: فرمانداری قشم پس از این حادثه اقدام هایی در زمینه انتقال دانش آموزان به ساختمانی دیگر را در دستور کار قرار داد و سایر مجموعه های ذی ربط نیز به نوبه خود باید برای ساخت و ساز استاندارد و با کیفیت ساختمان جدید سرعت عمل داشته باشند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.