بازار عرضه مرغ در قشم کنترل شود/احداث میدان میوه و تره بار در جزیره ضروری است

 

 

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم گفت: افزایش قیمت مرغ گرم در نوروز امسال مشکلاتی به همراه داشت که باید برای جلوگیری از تکرار اینچنین مواردی، بازار عرضه این محصول ها در شهرستان کنترل شود.

رضا جاویدنیا در نشست اعضای ستاد تنظیم بازار این شهرستان، با ابراز نارضایتی از افزایش قیمت مرغ در ابتدای سال جاری، افزود: این افزایش در شرایطی رخ داد که قیمت هیچ یک از نهاده های دام و طیور افزایش نیافته بود.
وی با تاکید بر ضرورت احداث کشتارگاه مرغ در قشم، افزود: ورود مرغ از بندرعباس و استان های همجوار، باعث افزایش قیمت این محصولات در فصل هایی از سال و تنش ناگهانی قیمت در این شهرستان می شود.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم افزایش یا کاهش ۱۰ درصدی قیمت مرغ را طبیعی دانست و اضافه کرد: اگر این افزایش به صورت ناگهانی باشد، مصرف کنندگان با مشکل مواجه می شوند.
وی همچنین از روند قیمت گذاری میوه و تره بار در این شهرستان انتقاد کرد و افزود: در این حوزه نیاز به یک کار کارشناسی دقیق هستیم تا در نهایت شاهد کاهش قیمت محصولات کشاورزی در قشم باشیم.
جاویدنیا ادامه داد: نبود میدان میوه و تره بار و سردخانه در قشم، نگهداری این محصولات را با مشکل مواجه کرده است و باید در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.
وی واردات عمده، عرضه مستقیم و ایجاد مراکز فروش برای محصولات مختلف از جمله فراورده های طیور و کشاورزی را از جمله راهکارهای خروج از بحران در زمان پیک مصرف برشمرد.
شهرستان قشم با حدود یکهزار و ۷۲۵ کیلومتر مربع وسعت، حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و در فاصله ۲۰ کیلومتری بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.