قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / بازدید فرماندار قشم و معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از برخی تاسیسات آب شیرین کن و پمپاژ های قشم

بازدید فرماندار قشم و معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از برخی تاسیسات آب شیرین کن و پمپاژ های قشم

فرماندار شهرستان قشم و معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و هیات همراه از تاسیسات آب شیرین کن و پمپاژ های مپنا، سلخ، طبل، سد خالصی، گوران و درگهان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری با ارائه گزارشی مسائل و مشکلات حوزه آبرسانی جزیره قشم را منتقل نمود.

نصری گفت: آب شیرین کن های مپنا، سلخ، کاروان، کووه ای و رمچاه آب روستاهای جزیره قشم را تامین می کند.

او ادامه دهد: ۱۱ هزار و ۵۰۰ متر مکعب، قرار داد شرکت مپنا با آب و فاضلاب روستایی هرمزگان بعلاوه سه هزار متر مکعب افزایش خارج از قرارداد برای رفع بخشی از مشکلات آب روستائیان، جمعا ۱۴ هزار و ۵۰۰ متر مکعب از این شرکت خریداری می شود.

فرماندار قشم تصریح کرد: خورندگی کلکتورهای مپنا و پمپاژ های خروجی موجب نشتی مکرر گردیده، به حدی که ترمیم مداوم جوابگو نیست و این مسئله هدر رفت بخش زیادی از آب را بدنبال داشته و ضروری است شرکت مذکور نسبت به پیدا کردن دلیل اصلی این مشکل و رفع آن اقدام نماید.

نصری افزود: در خط انتقال آب شرب به روستاها در کلیه قسمت ها اینسرتی هایی از جنس فولاد بکار رفته که عموما خورندگی ایجاد شده و سبب نشتی در کل مسیر گردیده و به طور متناوب خط دچار شکستگی می شود.

او با بیان اینکه شرکت آب و تاسیسات منطقه آزاد قشم، آب روستاهای کابلی، حمیری، دفاری و طولا را تامین می کند، اضافه کرد: روستاهای کووه ای، رمچاه و سلخ آب شیرین کن مستقل دارند که به جز کووه ای دو آب شیرین کن دیگر دچار مشکلات عدیده هستند.
علیرضا نصری در ادامه اظهارداشت: مخزن سه هزار متر مکعبی رمکان به عنوان مخزن مادر پس از دریافت، آب را از آب شیرین کن مپنا به روستا ها منتقل می کند، چندین ایستگاه پمپاژ در مسیر این مخزن تا روستاهای هدف ایجاد شده است،
او خاطر نشان کرد: ۷ ایستگاه پمپاژ در روستاهای طبل، درکو، گوران، پی پشت، سد خالصی، مپنا و سهیلی قرار دارند.
نصری همچنین بر ضرورت بازسازی و نوسازی ایستگاه های پمپاژ و اصلاح شبکه فرسوده برای رفع بخش زیادی از مشکلات، پرداخت به موقع مطالبات به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده در بهبود وضعیت آبرسانی و حفظ و ارتقاء تجهیزات مورد نیاز تاکید کرد.
فرماندار شهرستان قشم گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی اقدام به برگزاری مناقصه جهت احداث دو دستگاه آب شیرین کن با ظرفیت ۴ هزار و ۲۰۰ متر مکعب در دو نقطه شرق و غرب جزیره قشم نموده که متاسفانه روند تعیبن پیمانکار پروژه طولانی شده است. او خاطرنشان کرد: علاوه بر تامین آب شرب مردم، تقاضای تامین آب از طرف شرکت ها و کارخانجات تولیدی سطح جزیره هم وجود دارد که لازم است با جذب و حمایت سرمایه گذار بخش خصوصی نسبت به احداث ابشیرینکن های جداگانه اقدام گردد.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

فرماندار قشم خبر داد: برپائی موکب های تخصصی خدمت رسانی به زائرین در کربلای معلا

فرماندار شهرستان قشم گفت: موکب های تخصصی خدمت رسانی به زائرین در کربلای معلا راه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *