بازدید معاون فرماندار قشم از اداره ثبت احوال شهرستان

معاون فرماندار : هدف ما به عنوان مجری وزارت کشور، بسترسازی برای انتخابات شفاف، قانون مدار و پرنشاط است

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان قشم در  بازدید از اداره ثبت احوال شهرستان قشم ضمن تبریک و گرامیداشت هفته ثبت احوال و قدردانی از زحمات و خدمات ارزشمند کارکنان ثبت احوال گفت: آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال مبنای خوبی برای برنامه ریزی خرد و کلان کشور می باشد و همین امر نقش و جایگاه ثبت احوال را دراداره جامعه پررنگ وبرجسته ساخته است.

مصطفی برزگر حضور ثبت احوال را درعرصه های مختلف به خصوص انتخابات بسیار مهم و تأثیرگذاردانست وافزودند : هدف ما به عنوان مجری وزارت کشور، بسترسازی برای انتخابات شفاف، قانون مدار، پرنشاط، سالم، با مشارکت گسترده مردم و فراهم کردن حماسه ای بزرگ برای نظام است.

وی بیان داشت : در برنامه ریزی های کلان در هرجامعه ای نیارمند آمار و اطلاعات درست و دقیق هستیم که بحمد الله در سالهای اخیر روند رو به رشد دستیابی به این مهم با تلاش مسئولین ثبت احوال کشور شاهد هستیم .

محمد و فاطمه محبوبترین نام ها در بین مردم قشم است

رئیس ثبت و احوال شهرستان قشم با اشاره به سوم دی ماه، سالروز صدور اولین شناسنامه ایرانیان درسال ۱۲۹۷گفت: برابر قانون ثبت احوال وظایف مختلفی برای این سازمان در نظر گرفته شده است که چهار واقعه مهم ولادت ، وفات ، ازدواج و طلاق از برنامه های اساسی این سازمان است.

احمد کوه نژاد افزود: نام نیکو نشان و نماد هر انسان می باشد که برشخصیت انسان تاثیر گذار است و ثبت احوال شهرستان به جهت مرزی بودن شهرستان ،فرهنگ سازی موثری در جهت استفاده از نامهای مذهبی و  ایرانی  داشته است.

وی بیان داشت : در ۹ماهه امسال ۲۷۳۸ ولادت که حدود ۹۹/۹۴ درصد از این ولادت ها در مهلت قانونی ثبت شده است.

کوه نژاد افزود : ۳۰۴ فوت،  ۷۴۴مورد ازدواج و ۷۵۳۸ مورد صدور کارت ملی هوشمند ، تعداد ۴۲۶۶ تعویض شناسنامه قدیم و تبدیل به شناسنامه مکانیزه و ۹۸ مورد تغییر نام در شهرستان قشم ثبت شده است.

وی افزود : در ۹ ماهه سال جاری ۵ نام برتر زن و مرد که مورد استقبال قرار گرفته و والدین برای فرزندان خود انتخاب کرده اند به ترتیب برای مردان محمد ، علی ، احمد ، عبدالله و محمد امین و در بین زنان فاطمه ، مریم ، زهرا ، یسنا و اسرا می باشد.

 

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.