با حضور فرماندار، بخش قشم شناسی اداره ویژه کتابخانه های شهرستان افتتاح شد

فرماندار شهرستان قشم گفت: بخش قشم شناسی به عنوان منبع رسمی تحقیق و پژوهش در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم علیرضا نصری در حاشیه مراسم افتتاح بخش قشم شناسی در کتابخانه اندیشه اداره ویژه کتابخانه های عمومی این شهرستان اظهار داشت: شهرستان قشم دارای ظرفیت های بی بدیل در حوزه فرهنگ، هنر و آئین های محلی است که شناسایی آن ها علاوه بر جنبه فرهنگی در رونق اجتماعی، اقتصادی هم تاثیر دارد.
فرماندار شهرستان قشم با اشاره به اینکه؛ گویش و آئین و رسوم مردم در روستاها و بخش های شهرستان متفاوت است از دانشجویان، نویسندگان و پژوهش گران خواست؛ ظرفیت های بکر آئینی، فرهنگی زندگی مردم و ریشه و خاستگاه هر کدام را مورد مطالعه قرار دهند.
نصری معرفی ریشه های فرهنگی اقوام را کاری، مهم، ارزنده و دارای اثرات گسترده مثبت ارزیابی کرد.
در این مراسم همچنین از ۹ دانش آموز مدرسه سرای اندیشه و یکی از آموزگاران مدرسه که کتاب های دست ساز خود را به این مجموعه تقدیم کرده اند، با اهدای هدایا توسط فرماندارتجلیل شد .
فرماندار موضوع مطالعه در خانواده را برای تشویق فرزندان بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: مدارس و مراکز علمی هم باید با ایجاد شرایط مناسب و ارائه کتاب های تاثیرگذار جوانان را به مطالعه تشویق کنند
گفتنی است بخش قشم شناسی کتابخانه اندیشه شهر قشم به همت اداره ویژه کتابخانه های عمومی شهرستان ایجاد و توسط علیرضا نصری فرماندار و جمعی از اعضا کتابخانه و مسئولین شهرستانی و سازمان منطقه آزاد افتتاح شد.
رئیس اداره ویژه کتابخانه های شهرستان قشم با ارائه گزارشی کوتاه از وجود بیش از ۴۰۷۰ نسخه کتاب در کتابخانه اندیشه با موضوعات متنوع؛ ادبی، فلسفی، دینی و… خبر داد.
امینه دریانورد افزود: این کتابخانه در فضایی به مساحت ۸۰۰ متر مربع دارای بخش های کودک، پژوهش، مخزن، سالن مطالعه، مرجع و نشریات است او با بیان اینکه در مدت کمتر از یکسال گشایش این کتابخانه موفق به جذب بیش از ۴۶۰ عضو فعال و همچنین میانگین ۱۴۳۰ امانت در ماه شده اند از تعمیر و زیبا سازی کتابخانه قدیمی خلیج فارس با نزدیک ۱۶۰۰۰ نسخه کتاب و سه هزار و بیست عضو هم، یاد کرد.
دریانورد ضمن قدردانی از حضور فرماندار، خواستار حمایت بیش از پیش ایشان از اداره ویژه کتابخانه های عمومی شهرستان شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.