با حضور فرماندار زنگ انقلاب در مدارس شهرستان قشم نواخته شد

با حضور فرماندار زنگ انقلاب در مدارس شهرستان قشم نواخته شد

 

همزمان با ۱۲ بهمن آغاز دهه مبارک فجر در ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه (زمان ورود تاریخی معمارکبیر انقلاب اسلامی به میهن اسلامی) زنگ انقلاب در همه مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان قشم به صدا در آمد.

مراسم نمادین نواخته شدن زنگ انقلاب ، با حضور عزت کمال زاده فرماندار، امام جمعه شهرستان ،مسوولان دستگاههای اجرایی، معلمان و دانش آموزان در مدرسه دخترانه فرهنگ برگزار شد.

امام جمعه قشم گفت : به برکت این استقلال، ملت و دولت ایران زنجیرهای وابستگی رژیم شاه را یکی پس از دیگری از هم گسستند و پیشرفت و توسعه را در عرصه های مختلف رقم زدند.

وی با اشاره به اینکه در منطقه ای مانند شهرستان قشم قبل از انقلاب تنها یک دبیرستان بیشتر وجود نداشت، تصریح کرد: بعد از انقلاب نه تنها دانشگاه های متعدد در این شهرستان تاسیس شد، بلکه در دورترین روستاهای قشم نیز مدرسه وجود دارد.

به گفته وی عزتی که انقلاب برای ایرانیان به ارمغان آورد نشانه اش در پیشرفت های شگرف علمی ایران در دهه های اخیر نمود پیدا کرده بطوری که رتبه علمی ایران در منطقه اول و در دنیا نیز بالاست.

امام جمعه قشم در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح فضای جامعه ایران در زمان ورود حضرت امام خمینی(ره) بر نقش جوانان، دانشجویان و دانش آموزان در استقبال تاریخی از امام (ره) و پیروزی انقلاب در ۲۲بهمن ۵۷تاکید کرد و گفت: امروز نیز دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور با مشارکت در جشن های انقلاب و تقویت بنیه علمی و فرهنگی خود در همان مسیر دانش آموزان دوره انقلاب پیش می روند.

وی همچنین بر نقش شهدای انقلاب در پیروزی انقلاب تاکید کرد و افزود: امام راحل پس از ورود به میهن اسلامی اولین سخنرانی خود را در جوار شهدا در بهشت زهرا ایراد کرد که نشان از جایگاه ویژه شهدا در انقلاب اسلامی و ارزش والای آنها برای رهبر کبیر آن امام خمینی(ره) است.

براساس این گزارش در این آیین، زنگ نمادین انقلاب توسط عزت کمال زاده فرماندار شهرستان قشم به صدا درآمد و برنامه های بزرگداشت دهه فجر درشهرها و روستاهای این شهرستان آغاز شد.

در نخستین روز دهه فجر علاوه بر برگزاری آیین زنگ انقلاب، رژه موتوری از سوی ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم نیز در خیابان های این شهر انجام شد و مسوولان شهرستان با ائمه جمعه شیعه و اهل سنت شهر قشم دیدار کردند.

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.