با حضور معاون استاندار هرمزگان؛ شش پروژه عمرانی در جزیره قشم به بهره برداری رسید

 

همزمان با پنجمین روز با از هفته دولت با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان ، صالح دریانورد مشاور استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرماندار قشم و جمعی دیگر از مسئولان شش پروژه عمرانی در این جزیره به بهره برداری رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان  در این رابطه عنوان کرد : ۶  پروژه عمرانی  در حوزه های ورزشی ، برق رسانی ، رهاسازی ، مدرسه سازی و پرورش میگو در مناطق مختلف جزیره قشم همزمان با پنجمین روز از هفته دولت به در این جزیره  بهره برداری رسید.

علی رئوفی اظهار داشت: این پروژه ها شامل سالن ورزشی چند منظوره خلیج فارس  شهر قشم ، پست برق زمینی – فشار ضعیف هوایی و زمینی – فشار متوسط زمینی و هوایی شرکت توزیع برق ، روکش آسفالت راه هایی روستایی جزیره  ، آبرسانی به سه روستای بخش شهاب ، مرحله نخست سایت پرورش میگو در روستای دوستکو و دبستان شش کلاسه روستای سهیلی بود که با اعتباری بیش از ۲۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسیدند.

وی گفت: با افتتاح طرح آبرسانی به سه روستای بخش شهاب قشم با اعتباری بیش از دو میلیارد تومان بیش از چهار هزار نفر از اهالی این روستاها از آب شرب بهداشتی برخوردار شدند.

رئوفی همچنین در مراسم  افتتاح طرح روکش آسفالت راههای روستایی  قشم خاطرنشان کرد: تحولی جدی در حوزه راهسازی و روکش جاده ها  در دولت تدبیر و امید در استان هرمزگان  ایجاد شده است  و  استان به کارگاه راهسازی تبدیل شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان همچنین در مراسم  افتتاح پروژه بزرگ پرورش میگوی در روستای دوستکو قشم اظهار داشت: با آغاز به کار فعالیت فاز اول سایت پرورش میگو دوستکو زمینه مناسبی  برای اشتغالی اهالی این روستا و روستاهای همجوار  ایجاد خواهد شد و همچنین از ذخایر دریایی جزیره به دلیل کاهش صید حفاظت به عمل خواهد آمد.

رئوفی  همچنین اظهار داشت:  سایت پرورش میگوی روستای دوستکوی قشم فاز های بعدی آن در آینده راه اندازی خواهند شد و این سایت پرورش میگو  ، نمونه بارز پروژه های اقتصاد مقاومتی  در استان هرمزگان با  ورود بخش خصوصی در زمینه تولید  و ایجاد اشتغال است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.