قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / با دعوت فرماندار قشم انجام گرفت؛ بازدید میدانی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان از خورهای فصلی

با دعوت فرماندار قشم انجام گرفت؛ بازدید میدانی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان از خورهای فصلی

خورهای فصلی سه روستا از توابع بخش مرکزی شهرستان قشم مورد بازدید میدانی مشترک فرماندار و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، در بازدید میدانی مشترک علیرضا نصری و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان، وضعیت ۵ خور فصلی و ۱۸ پل روستاهای طولا، تم سنتی و توریان بررسی و راه های مهار و اصلاح آن ها ارزیابی گردید.

فرماندار شهرستان قشم گفت: تجربه بارندگی و سیل زمستان سال پیش ما را بیش از پیش متوجه ضرورت ساماندهی و اصلاح خورهای فصلی روستایی و پل های طول مسیر ها ساخت.

علیرضا نصری اظهار داشت: پس از بازدید میدانی از چند روستا در سالجاری از مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان دعوت کردیم تا با سفر به قشم، تعدادی از این خورها را مشاهده و مشکلات ناشی از آن را بررسی کنند.

نصری گفت: ۱۱ پل بافت قدیم، سه پل مسیر اتوبان و یک خور در روستای طولا وجود دارد که پس از بازدید اول سال جاری، مسیر خور به طول ۴ کیلومتر توسط همکاران مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد لایروبی شده و لازم است از طریق کانال کشی, مسیر آب به سمت دریا هدایت شود.

او افزود: طبق گزارش دادخدایی عضو شورای اسلامی روستا طولا زیر سازی، تعریض و بازگشایی ۱۱ پل قدیمی توسط دهیاری انجام گرفته و سه پل خروجی که در مسیر اتوبان قشم_ درگهان قرار دارد، مسدود شده که این مسئله موجب افزایش فشار آب به و ورود به منازل مسکونی در زمان بارندگی و جاری شدن سیل می شود.

فرماندار شهرستان قشم، ادامه داد: یکی از مواردی که در گزارش شورای اسلامی طولا بر آن تاکید شد؛ لزوم مرمت و مستحکم سازی سد بزرگ قدیمی است که در پشت کوه گو و دومار ( عروس و داماد) واقع شده و بازسازی آن مانع مهمی در پیشگیری از صدمات جدی ناشی از بروز سیل خواهد بود.

او ادامه داد: طبق اظهارات رمکانی، دهیار روستای تم سنتی یک خور فصلی در این روستا وجود دارد که آب های کوه های اطراف کارخانه سیمان بعد از عبور از روستاهای باغ بالا و توریان وارد این خور شده و به روستای زینبی و سپس دریا منتهی می شود و در صورت عدم لایروبی خور به جای طی مسیر طبیعی وارد معابر و منازل مسکونی اهالی تم سنتی گردیده موجب بروز خطر و خسارات می شود.

نصری با اشاره به اینکه خور مذکور از ابتدا تا انتهای روستا امتداد دارد، افزود: طول مسیر خور ۸۰۰ متر است و خواسته اهالی برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر و منازل مسکونی در زمان بارندگی شدید، احداث دیوار سیل بند از کنار جاده اصلی روستا می باشد.

فرماندار قشم همچنین اضافه کرد: دو دهنه پل در روستای تم سنتی وجود دارد که اصلاح، تعریض و بازسازی آن ها در هدایت آب های سطحی بسیار موثر خواهد بود.

نصری در ادامه به بازدید از روستای توریان اشاره و بیان کرد: بر اساس توضیحات تشه دهیار این روستا سه خور فصلی و سه پل در توریان وجود دارد که احداث دیوار سیل بند و اصلاح، بازسازی و تعریض پل ها برای هدایت آب های سطحی فصلی ضروری می باشد.

او، خاطر نشان کرد: سه پل واقع در مسیر روستای باغ بالا به سمت توریان که نقش مهمی در هدایت آب و جلوگیری از آبگرفتگی جاده اصلی و خانه های طول مسیر دارد که لازم است بازسازی آن مورد اهتمام قرار گیرد.

فرماندار شهرستان قشم با بیان اینکه مدیر عامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان کار را جهت بررسی به دفتر طرح های مطالعاتی آب منطقه ای ارجاع داده تا طرح مطالعاتی جهت انجام آماده و بر اساس آن اقدامات اجرایی صورت پذیرد، تاکید کرد: برنامه ریزی و اقدام در زمان مناسب مانع اتلاف وقت و انرژی و سرمایه می گردد.

نصری تصریح کرد: ارائه خدمت مطلوب در زمان مناسب، نیازمند انتقال مسائل، پیگیری مستمر، همکاری بین بخشی و اقدام به موقع می باشد.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

جلسه هیات بازرسی انتخابات قشم با حضور فرماندار برگزار گردید جلسه هیات بازرسی یازدهمین دوره …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *