با زیر سازی و آسفالت ۴۵ کیلومتر راه روستایی در قشم محقق می شود؛ ایجاد مسیر دسترسی جدید برای بیش از ۱۵ روستا غرب جزیره/ افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه لازم است

فرماندار شهرستان قشم در بازدید از روستاهای غرب جزیره با اعلام خبر اختصاص اعتبار مورد نیاز آسفالت ۱۲ کیلومتر راه جاده نقاشه به سلخ که توسط خیرین زیر سازی شده، در بودجه سالجاری گفت: زیر سازی و آسفالت جاده گامبرون_ کانی به طول ۳۳ کیلومتر نیز، توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری افزود: با آسفالت دو جاده مذکور جمعا به طول ۴۵ کیلومتر، مسیر دسترسی جدیدی برای بیش از ۱۵ روستا از منطقه غرب جزیره قشم به فرودگاه ایجاد می شود.

دکتر نصری با اشاره به اهمیت تامین زیر ساخت های جاده ای به عنوان یکی از مهم ترین مولفه های توسعه ی پایدار تصریح کرد: علاوه بر رفاه ساکنین، دسترسی گردشگران به سواحل و مراکز گردشگری، اقامتی و در نهایت توسعه اشتغال و رونق کسب و کار مردم روستایی نیز با بهسازی و احداث راه ها محقق می شود.

فرماندار شهرستان قشم، دسترسی به نوار ساحلی و کاهش بار ترافیکی مسیر باسعیدو قشم را از دیگر مزایای آسفالت این دو جاده ساحلی ذکر کرد.

دکتر نصری تصریح کرد: برای این پروژه به اعتباری افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و علاوه بر اعتبار اختصاص داده شده در کمیته برنامه ریزی باید از طریق جذب منابع ملی به تکمیل آن اقدام کرد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

عید غدیر خم مبارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *