تاکید فرماندار قشم بر ارزش و حساسیت پیگیری امور مددجویان بهزیستی: از کمک به افراد دچار معلولیت در میان کارهای کوچک و بزرگ غفلت نشود

فرماندار شهرستان قشم گفت: پیگیری و رفع نیازهای مددجویان بهزیستی و خانواده های دچار معلولیت در شمار کار های ارزشمند، حساس و موثر در سایر بخش های اجتماع است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در دیدار رئیس و تنی چند از کارکنان اداره بهزیستی شهرستان افزود: رسیدگی به نیازهای افراد یا خانواده های دچار معلولیت،  علاوه بر تسهیل و بهبود شرایط زندگی  آنان در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.

دکتر نصری از توانمند سازی خانواده ها، کمک به بروز استعداد های نهفته در افراد دچار معلولیت و فراهم ساختن زمینه بهره گیری از توان ذاتی برای خوداتکایی به عنوان  “مددکاری  شایسته و  موثر” یاد کرد.

فرماندار قشم ضمن قدردانی از اقدامات موثر اداره بهزیستی شهرستان در این زمینه، تصریح کرد: معرفی خدمات بهزیستی و ارتباط گیری با خیرین، و دستگاه، نهاد و موسسات توانمند برای توسعه خدمت رسانی،باید بیشتر مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.
دکتر نصری گفت: همه دستگاه ها و فعالین اقتصادی در کنار انجام کارهای کوچک و بزرگ خود، باید کمک به خانواده های سرپرست معلول را به عنوان دین و وظیفه اصلی در نظر بگیرند.

فرماندار شهرستان قشم تاکید کرد: در شرایط سخت تحریم و کرونا کار ارزشمند اداره بهزیستی با حمایت سایر دستگاه ها، خیرین و متمکنین اقتصادی، تقویت شود.
در بخش نخست این دیدار رییس اداره بهزیستی با ارائه گزارشی توسعه کمی و کیفی خدمات مراکز غیر دولتی،توانمند سازی جامعه هدف،استفاده از ظرفیت جامعه محلی در کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی و پیگیری اجرای آیین نامه های اجرایی مرتبط با قانون حمایت از حقوق معلولین را از جمله مهمترین اقدامات در دست اقدام اداره بهزیستی شهرستان برشمرد.
اسماعیل کیانی افزود: جلب مساعدت خیرین و مراکز توانمند در جهت توسعه خدمات را به عنوان یکی دیگر از برنامه های  اداره بهزیستی نام برد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

عید غدیر خم مبارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *