توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه جزایر قشم/ ۵۰ پروژه عمرانی در دهه فجر افتتاح می شود

فرماندار قشم با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه جزایر لارک، هنگام، هرمز و قشم از افتتاح ۵۰ پروژه عمرانی و خدماتی در زمینه های مختلف همزمان با دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد.

 

علیرضا نصری روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران قشم اعتبار تخصیص یافته برای اجرای این پروژه ها را یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: آبرسانی به هشت روستای جی جیان، زیرانگ، مسن، شیب دراز، دیرستان، تنبان، دهخدا و شهرک پرواز با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال از جمله پروژه هایی است که در دهه فجر امسال افتتاح می شود.
وی افزود: هیچ یک از روستاهای قشم پیش از این به آب دسترسی نداشتند که با اقدام های صورت گرفته در دولت یازدهم شاخص برخورداری هم اکنون به ۶۰ درصد رسیده و تلاش می شود تا پایان زمان خدمت این دولت این میزان به ۱۰۰ درصد برسد.
فرماندار قشم بیان کرد: بخشی از خدمات زیربنایی تعاونی خانه طلایی نیز تامین شده و در طول دهه فجر ۳۵۲ واحد از مسکن مهر طولا نیز افتتاح خواهد شد.
او اضافه کرد: فاز نخست پروژه گازرسانی شهر قشم با اعتبار ۸۵ میلیارد ریال و نخستین جایگاه سی. ان. جی. قشم در شهر درگهان با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه های شاخصی هستند که مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.
نصری ادامه داد: حوزه بهداشت و درمان جزو دغدغه های جدی مردم این منطقه است که در این راستا طرح تحول نظام سلامت به اجرا درآمد تا مردم جز بیماری دغدغه ای دیگری نداشته باشند و هزینه های هنگفت درمانی از سبد خانوارها حذف شود.
وی تشریح کرد: در شهرستان قشم نیز گام هایی در جهت بهبود شرایط بهداشتی و درمانی برداشته شده از جمله درمانگاه های رمکان، طبل، سوزا و درگهان شبانه روزی می شوند تا مشکلات مردم در این نقاط پر جمعیت به کمترین میزان ممکن برسد.
فرماندار قشم عنوان کرد: ساخت درمانگاه طولا از دیگر اقدام های دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در این شهرستان می باشد که در این راستا زمین و مجوزهای مورد نیاز تامین شده است.
او بیان کرد: شرایط شهرستان قشم از نظر سرانه ورزشی به هیچ وجه مناسب نیست و از این رو مجوز احداث ۱۰ سالن ورزشی در روستاهای مختلف این شهرستان گرفته شده است.
وی در ادامه به نگاه ویژه رییس جمهوری به توسعه مناطق محروم و از جمله جزایر چهارگانه اشاره کرد و گفت: سفر محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت به در این راستا انجام و در جریان آن تصمیم های مناسبی برای توسعه جزیره های لارک و هنگام گرفته شد.
نصری تشریح کرد: بازسازی قلعه پرتقالی ها در هرمز در راستای تقویت گردشگری این شهرستان با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال و ساماندهی مشکلات برق جزیره لارک از جمله مصوبات سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور بود.
او افزود: پیگیری ساماندهی بخش مسکن در جزیره های لارک و هنگام از دیگر موضوعاتی بود که در راستای رسیدگی به امور روستاییان و مناطق محروم در دستور کار قرار گرفت.
فرماندار قشم همچنین عنوان کرد: همچنین در جریان سفر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار شد جهت رونق هر چه بیشتر حوزه های گردشگری و صیادی تسهیلات کم بهره در اختیار تعاونی ها قرار بگیرد که این مهم به میزان تلاش تعاونی ها در ارایه طرح های مناسب جهت بهره برداری از این فرصت بستگی دارد.
شهرستان قشم در قلب خلیج فارس با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت و یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت شامل چهار جزیره قشم، لارک، هنگام و هرمز در جنوب استان هرمزگان واقع است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.