جشن نوروز صیاد یک مناسبت بسیار زیبا و ظرفیت فرهنگی برای هرمزگان است/نوروز صیاد باید به عنوان جشنواره بین المللی برگزار شود

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در پانزدهمین جشنواره بومی محلی نوروز صیاد که در روستای بندر سلخ جزیره قشم برگزار شد، با تبریک فرارسیدن نوروز صیاد و آغاز سال دریایی، عنوان کرد: جشن نوروز صیاد یک مناسبت بسیار زیبا و ظرفیت فرهنگی برای هرمزگان است که فرهنگ غنی و کهن مردم ساحل نشین هرمزگان و جزیره قشم را نشان می دهد.

وی ادامه داد: موضوعات پر ظرفیت فرهنگی بسیاری در هرمزگان وجود دارد که از جمله آنها آئین نوروز صیاد است.

استاندار هرمزگان افزود: نیاز است برای برگزاری این مراسم در سال آینده با مشارکت تمامی دستگاه ها، منطقه آزاد قشم و مردم این منطقه برنامه ریزی وسیع و همه جانبه ای صورت گیرد و این مراسم از طریق رسانه ملی نیز منعکس شود.

همتی تصریح کرد: می توانیم برای سال های بعد جشن نوروز صیاد را به عنوان یک جشنواره بین المللی برگزار کنیم و در مدت برگزاری این جشن از گردشگران نیز دعوت کنیم تا این سنت زیبا و پر از شادی را از نزدیک ببینند.

وی با تاکید بر اینکه جشن نوروز صیاد را باید بیشتر مطرح و معرفی کنیم، بیان داشت: برنامه اساسی، وسیع، بزرگ و متنوعی برای ایام نوروز صیاد در هرمزگان طراحی خواهیم کرد تا همه ملت ایران این برنامه بزرگ را به نظاره بنشینند.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: امروز شاهد هستیم که مردان و زنان دریایی ایران در قلب آب های نیلگون خلیج فارس، جشن و سرور و شادمانی برپا کرده اند و باید بر روی این ظرفیت بزرگ برنامه ریزی کنیم.

همتی با اشاره به اجرای آئین نامه تجارت کالای ملوانی در هرمزگان، خاطرنشان کرد: در آئین نامه تجارت کالای ملوانی امتیازات بسیار خوبی برای ملوانان در نظر گرفته شده است و بنده دستور دادم که ملوانان جزیره قشم نیز همانند سرزمین اصلی از این آئین نامه و معافیت های در نظر گرفته شده در آن بهره مند شوند تا این امر موجب رونق مراودات تجاری از سوی لنج داران و ملوانان قشم شود.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.