جشن های دهه فجر همانند مناسبتهای مذهبی و ملی توسط مردم برگزار شود

فرماندار قشم

جشن های دهه فجر باید همانند مناسبتهای مذهبی و ملی توسط مردم برگزار شود

فرماندار شهرستان قشم در اولین جلسه ستاد دهه فجر گفت : آنچه همه به آن ازعان دارند و مورد تاکید مقام معظم رهبری است این است که بزرگداشت دهه فجر توسط مردم و با نظر آنها برگزار شود چرا که چیزی که در قلب مردم جا داشته باشد به فرهنگ ملی تبدیل خواهد شد.

عزت کمال زاده افزود : جشنهای دهه مبارک فجر باید با نشاط و شادی همراه باشد و باید با برگزاری برنامه های متنوع و مبتکرانه این ایام را برای آشنایی جوانان با آرمانهای انقلاب آشنا کنیم.

وی نشاط و شادی را جزء جدایی ناپذیر هر گونه جشن و عید خواند و خاطرنشان کرد: معنی ندارد که ما بخواهیم نشست برگزار کنیم تا بگوییم مردم در ایام دهه فجر چگونه شاد و با نشاط باشند!

به گفته وی شیوه و مظاهر برگزاری جشن های دهه فجر از قبیل پخش سرودها، شعارها و سخنرانی ها تکراری و خسته کننده شده و اگر این موارد هماهنگ با نیازهای نسل جوان تغییر شکل و محتوا داده می شد، چه بسا نیازی به حضور بخش دولتی و عمومی و نهادها در اجرای این جشن ها نبود و خود مردم و جوانان به صورت خودجوش این جشن ها را برگزار می کردند.

فرماندار قشم ادامه داد : ایام دهه فجر فرصت مغتنمی است که باید از آن بخوبی استفاده کرد لذا باید از برگزاری برنامه های خسته کننده و سخنرانی های متعدد و طولانی خودداری کرد و اجازه داد تا خود مردم در باره آن برنامه ریزی و اجرا داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش بی بدیل شهدای انقلاب و دفاع مقدس در پیروزی و حفظ انقلاب اسلامی خواستار تغییر شیوه تکریم خانواده معظم این شهدا در ایام اعیاد و جشن ها از جمله دهه فجر شد و گفت: رفتن صرف مسئولان به خانه این شهدا و صحبت از مقام شامخ آنها دردی از خانواده آنها دوا نمی کند، بلکه هنر ما مسئولان این باید باشد که اگر این خانواده ها مشکلی دارند با همکاری بین بخشی این مشکل را حل کنیم.

کمال زاده از مسئول بنیاد شهید شهرستان قشم خواست امسال در دهه فجر اولا به جای رفتن مسئولان به خانه خانواده معظم شهدا و دادن زحمت به این خانواده ها، آنها را به فرمانداری دعوت کند و ثانیا خانواده معظم شهدا در روستاها مانند شهرها مورد تکریم قرار بگیرد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.