جلسه توجیهی سرشماری نفوس مسکن در مدارس قشم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم ، جلسه توجیهی سرشماری نفوس و مسکن ۱۳۹۵ با حضور معاون فرماندار و جمعی از مسئولان سرشماری نفوس و مسکن شهرستان قشم در مدرسه ابتدایی فرهنگ و متوسطه اول فرهنگ در قشم برگزار گردید.

مصطفی برزگر  بر ضرورت همکاری مدیران مدارس شهرستان تاکید کرد و گفت: هدف کلی از این سرشماری جمع آوری اطلاعاتی است برای برنامه ریزی و سیاستگذاری در کشور که چارچوب های آماری مناسبی در زمینه خانوار و مسکن مردم جامعه تهیه می شود.

وی با اشاره به اینکه مدیران مدارس نقش مهمی در حضور مردم در این طرح دارند افزود: باید تلاش بر این باشد تا مردم بصورت خود اظهاری و ثبت نام اینترنتی نام نویسی کنند تا علاوه بر کاهش هزینه، در تسریع بررسی اطلاعات نیز گام برداریم.

وی خاطر نشان کرد: از انجا که دانش آموزان در انتقال پیام به والدین خود دارای نقش و اهمیت بسیاری می باشند و والدین عموماً به طور مستقیم با فرزندان خود در فرایند درسی شان تعامل دارند،مدارس به عنوان یکی اصلی ترین مکانها برای اطلاع رسانی در خصوص سرشماری نفوس و مسکن در نظر گرفته شده اند که مدیران مدارس به عنوان بهترین انتقال دهندگان پیام سرشماری به دانش آموزان هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جلسه هماهنگی سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان قشم با مدیران مدارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم با حضور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و جمعی مسئولان سرشماری و مدیران مدارس شهر درگهان جلسه هماهنگی سرشماری عمومی نفوس و مسکن در مدرسه ملا علی درگهان برگزار شد.
مصطفی برزگر در سخنانی بیان کرد : سرشماری در مقطع کنونی یک امر بسیار مهم است که به طبع به موازات آن برنامه ریزی های کلان در کشور صورت می پذیرد.
وی افزود  :  معلمان به عنوان سفیر فرهنگی جامعه ما توانایی راهنمایی و هدایت مردم در این زمینه را دارند و خواستار آن هستیم که در کنار دولت به ما کمک کنند.

 

معاون ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان قشم با بیان اینکه زمان شروع سرشماری را از تاریخ سوم مهر سال جاری شروع شده است افزود: این سرشماری در ۲ مرحله اجرا می شود که
مرحله دوم از ۲۵ مهرماه تا ۲۵ آبانماه است و در این مرحله با مراجعه آمارگیران به درب منازل، افراد باید به سئوالات پاسخگو باشند که استفاده از سرشماری به صورت اینترنتی، به خانوارها این امکان را می دهد که با حداقل زمان پاسخ سوالات را به ماموران سرشماری ارائه دهند.

وی گفت: در مرحله اول مردم به سامانه سرشماری نفوس و مسکن مراجعه می کنند و با درج اطلاعات خود کد رهگیری دریافت می کنند و در مرحله دوم مأمور سرشماری با حضور در درب منزل کد رهگیری ثبت نام شدگان اینترنتی را دریافت می کند.
صفایی با بیان اینکه تاکنون هفت سرشماری در ایران انجام شده و امسال هشتمین دوره آن همزمان در سراسر کشور برگزار می شود افزود: نتایج اطلاعات سرشماری نفوس و مسکن در برنامه ریزی ها و بررسی تحولات جمعیتی، تحصیلات نیروی انسانی و مسکن و … تأثیرگذار خواهد بود.
امام جمعه شیروان گفت: محصول علم و دانش و اخلاق و رفتار ادب است.
حجت الاسلام حسین کوثری با بیان اینکه علم، عقل و ایمان انسان را به سرحد نیازسنجی قوی می رساند اظهار کرد: امروز کشور به شما دانش آموزان نگاه می کند چرا که مسئولان آینده کشور شما دانش آموزآن هستنید.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.