قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / جلسه ثبت وقایع حیاتی قشم به ریاست معاون فرماندار تشکیل گردید

جلسه ثبت وقایع حیاتی قشم به ریاست معاون فرماندار تشکیل گردید

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان قشم گفت: ثبت به موقع وقایع حیاتی برای برنامه ریزان اقتصادی و اجتماعی جامعه بسیار مهم و حائز اهمیت است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، عباس ماژین افزود: دو رکن اساسی از وظایف ثبت احوال ثبت ولادت و وفات می باشد که قانونگذار برای این دو واقعه مهلت قانونی قرار داده و عدم ثبت به موقع این وقایع ( ولادت ۱۵ روز پس از تولد طفل و وفات ۱۰ روز پس از واقع فوت) مسئولیت قانونی برای صاحبان آنها در بر دارد.
او از شهروندان خواست با اداره ثبت احوال شهرستان همکاری و در مهلت های تعیین شده نسبت به ثبت این دو واقعه اقدام نمایند.
معاون فرماندار شهرستان قشم، ضمن تشکر از تلاش کارکنان ثبت احوال و اعضای شورای هماهنگی ثبت وقایع که باعث بهبود، رشد و ارتقاء ثبت وقایع حیاتی به ۹۹/۹ درصد شده اند، استفاده از ظرفیتهای تریبون ائمه جمعه و جماعات و برگزاری نشست های محلی و فرهنگ سازی را در افزایش همکاری مردم مهم ارزیابی کرد.
او تاکید کرد: توسعه و تقویت همکاری ها می تواند؛ آمار دیر ثبتی، عدم ثبت و بی شناسنامه ماندن مردم را به حداقل ممکن کاهش دهد.
در ادامه رئیس اداره ثبت احوال بیان کرد: در راستای آئین نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۵ قانون ثبت احوال و طرح پوشش وقایع حیاتی مصوبه هیأت وزیران سال۱۳۸۵ جلسات شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی بصورت فصلی در سطح استان و شهرستان ها با مشارکت اعضاء مرتبط به منظور بهبود روند ثبت به موقع وقایع حیاتی برگزار می شود و خوشبختانه خروجی مثبت و اثر بخشی در پی داشته است بطوریکه با تلاش ، تعامل و همکاری بین شبکه بهداشت و درمان، بیمارستانها، شهرداری، سازمان آرامستانها، ثبت یاران و اداره ثبت احوال. ثبت دو واقعه ولادت و وفات را به ۱۰۰ درصد نزدیک کرده است.

علی اکبر قربانی، به برخی از موانع که باعث دیر ثبتی یا عدم ثبت به موقع این دو واقعه حیاتی در مهلت های قانونی می شود اشاره نمود در ادامه، اعضا نظرات و پیشنهادات خود را جهت بهبود روند ثبت وقایع ابراز کردند.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

فرماندار قشم: تقویت فرهنگ بیمه تامین اجتماعی ضروری است

فرماندار شهرستان قشم با بیان اهمییت تصحیح این دیدگاه در بین بخشی از بیمه شدگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *