در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر عنوان شد: رد پای مواد مخدر در ۶۵ درصد از طلاق ها

رد پای مواد مخدر در ۶۵ درصد از اختلافات خانوادگی منجر به طلاق دیده می شود.
کاهش سن مصرف، تغییر الگوی مصرف از مواد مخدر سنتی به صنعتی و تنوع انواع مخدر و روانگردان ها، این پدیده مخرب اجتماع انسانی را در صدر پنج آسیب اجتماعی کشور جای داده است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری قشم، در جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قشم، اعضا به ارائه گزارش و راهکار حوزه فعالیت خود پرداختند، در این جلسه بر توجه بیشتر به آموزش کارگاهی ویژه مدیران و متولیان مبارزه با مواد مخدر، گسترش آموزش و مشاوره در بین خانواده ها، مربیان، معلمان و مدیران آموزش و پرورش تاکید شد.
در بخشی از این جلسه جانشین بازرسی مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه انسداد مرزهای خاکی، ترانزیت کالا توسط سوداگران این ماده شوم، را به مرزهای آبی کشانده، خطاب به متولیان امر، در قشم گفت: شما می توانید با تکیه بر آموزش، و آگاهی از انواع، عوارض و روش های مصرف مواد مخدر، نسبت به پاکسازی و محو کامل آن در قشم اقدام کنید. احمد ربیع زاده، تصریح کرد: با آگاهی، برنامه ریزی و تلاش می توانید قشم را به عنوان اولین جزیره پاک و عاری از مواد مخدر معرفی کنید. این مقام مسوول در ستاد مبارزه با مواد مخدر اذعان کرد: درآمد کاذب این تجارت شوم، به تاجران آن امکان استفاده از بهترین تجهیزات خودرویی و دیگر امکانات مورد نیاز را می دهد، در۰ حالیکه نظام جمهوری اسلامی با توجه به همسایگی با افغانستان، متحمل خسارت های جانی و مالی بسیاری شده؛ تقدیم ۳۵۰۰ شهید نتیجه ایستادگی در مقابل قاچاقچیان مواد مخدربوده، تخصیص اعتبارات برای درمان معتادان و در کنار آن تلاش برای فرهنگ سازی در جامعه، نمونه های دیگر از تعهد جمهوری اسلامی به حفاظت از شهروندان خود در مقابل این آسیب اجتماعی است. ربیع زاده، درگیری های فردی، و گروهی، جیب بری و کاپ زنی و …را به عنوان جرائم خرد ناشی از اعتیاد ذکر کرد. او احساس ناامنی اجتماعی، علیرغم وجود امنیت را یکی دیگر از عوارض گسترش موادمخدر بر شمرد.
در بخش دبگری از این جلسه فرماندار شهرستان قشم گفت مبارزه با مواد مخدر از طریق آموزش، آگاه سازی و مشاوره مورد اهتمام دستگاه های مسوول است. علیرضا نصری به گزارش اقدامات پیشگیرانه اداره بهزیستی، شبکه بهداشت و درمان و آموزس و پرورش اشاره و اضافه کرد: آموزش در محلات شهری و روستایی، مدارس و مهد کودک ها، کارگاه های آموزشی، تربیت دانش آموز همیار و در کنار آن فعالیت اقامتگاه های درمان معتادان با حضور پزشک، روانشناس و مددکار از جمله این فعالیت ها است. نصری تلاش و هوشیاری نیروهای نظامی، انتظامی و قضایی را بخش دیگری از فعالیت اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ذکر کرد.
جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر روز سه شنبه با حضور احمد ربیع زاده جانشین بازرسی ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری، محمود حسین پور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان و اعضا شهرستانی به ریاست علیرضا نصری فرماندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قشم برگزار شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.