در پی تشدید بحران کرونا؛ فرماندار قشم اعلام کرد: سفرممنوع/ مردم از ارتباط با کسانی که هنوز در شرایط قبل از کرونا سیر می کنند خوددادی کنند

رییس ستاد کرونای شهرستان قشم با تاکید بر ممنوعیت سفر به این شهرستان، از وضعیت فوق بحرانی کووید ۱۹ در قشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکترعلیرضا نصری اظهار داشت: متاسفانه هنوز عده‌ای با رفتار و شرایط قبل از کرونا فعالیت و زندگی می‌کنند و حاضر به همراهی برای تغییر سبک زندگی در جهت کنترل و کاهش عوارض ویروس کرونا نشدند.

او با اعلام رسمی تصمیم ستاد کرونا برای ممنوعیت سفر به قشم، از مردم این شهرستان برای تغییر وضعیت بحرانی کرونایی درخواست کمک کرد.
رییس ستاد مدیریت کرونا تصریح کرد: برای تغییر وضعیت این شهرستان، همه کسانی که به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی معتقدند باید پای کار بیایند و در زمینه اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی با ستاد کرونا همراهی کنند.

او با اعلام اینکه متاسفانه هر روز شاهد افزایش آمار مبتلایان به کرونا و داغدار شدن خانواده‌ها بواسطه از دست دادن جان عزیزانشان هستیم، افزود: متاسفانه در چنین شرایط سختی هنوز تعدادی بی توجه به هشدارها بدون ماسک و رعایت سایر شیوه نامه‌ها در تدارک سفر و ادامه شیوه زندگی در شرایط غیر کرونایی هستند.
دکتر نصری ادامه داد: افرادی همچنان بی توجه به هشدارهای عمومی، رنج و درد اطرافیان، ایثار بخش بهداشت و درمان، همدلی‌ صنوف و بازاریان، تلاش گروه‌های مردمی برای کمک به کنترل کرونا و تامین احتیاجات بیمارستانی سبک زندگی معمولی گذشته را پیشه خود کرده اند.

فرماندار قشم تصریح کرد: رفتارهای غیر مسئولانه این عده، مشکلات شهرستان در زمینه ویروس کرونا را چند برابر کرده است.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان قشم ضمن قدردانی از تشکیل گروه های داوطلب همیار، از مردم خواست با دادن آموزش‌های مورد نیاز به اطرافیان خود در حوزه مسایل بهداشت کرونایی، بدون تعارف از ارائه خدمت به افراد بی توجه به دستورالعمل ها، خودداری و آن ها را به مراجع قانونی معرفی نمایند.

او همچنین تاکید کرد: مردم درصورت مشاهده کوچکترین علایم مربوط به کرونا ضمن رعایت قرنطینه هرچه زودتر به مراکز بهداشتی، درمانگاه‌ها، خانه‌های بهداشت و پزشکان مراجعه، از خود درمانی پرهیز کرده و مانع پیش روی ویروس و درگیری بیشتر سیستم ایمنی خود و انتقال به دیگران شوند.
دکتر نصری به صراحت اعلام کرد: شرایط امروز شهرستان در حوزه کرونایی، ویژه و خاص است و شبانه روز برای تهیه ملزومات و تامین و تقویت کادر بیمارستانی‌ مناسب تلاش می کنیم.
شایان ذکر است روز گذشته در پی فاجعه ای بی سابقه آمار فوتی‌های کرونایی این شهرستان به عدد ۹ رسید و قشم را در صدر آمار مرگ استان هرمزگان قرار داد.
بی توجهی به دستورالعمل های ستاد کرونا، زنگ خطری است که در صورت ادامه دادن آن امکان بروز فجایعی بیش از این برای قشم دور از ذهن نیست.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.