دستگاه ها از مشارکت بخش غیردولتی برای اجرای پروژه ها استفاده کنند

میرهاشم خواستار روز چهارشنبه در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان قشم گفت: اولویت نخست دستگاه ها پیگیری رفع موانع تولید جهت افزایش اشتغال جوانان به ویژه دانش آموختگان دانشگاهی است که با توجه به محدودیت های اعتباری باید از تسهیلات کم بهره در زمینه استفاده شود.
وی افزود: بانک ها و نهادهای دارای فعالیت های اقتصادی خرد در کنار خیرین باید برای سرمایه گذاری در نقاط کم برخوردار ورود کنند و دستگاه ها باید از ظرفیت هایی مانند حوزه گردشگری برای جذب سرمایه بهره ببرند.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم بیان کرد: جزیره شرایط و ظرفیت های مناسبی دارد اما تا کنون آن چنان که باید مورد استفاده قرار نگرفته و در این راستا مسوولان موظف به تمهید شرایط حضور بخش خصوصی جهت بهبود شرایط معیشتی مردم هستند.
او اضافه کرد: جهاد کشاورزی، شیلات، تعاون و صنعت و معدن باید پیگیر فرآیند پرداخت تسهیلات به سرمایه گذاران باشند و مسایلی که در قشم رفع نشد، باید از طریق استان پیگیری شود.
خواستار با اشاره به محدودیت های مالی دولت گفت: با توجه به کمبود نقدینگی باید از ظرفیت خیرین و افراد توانمند در حوزه های مختلف استفاده کنیم و هر یک از دستگاه ها باید گزارشی در زمینه فعالیت های خود در جذب سرمایه گذاری ارایه کند.
وی همچنین عنوان کرد: جز در مواردی که تخصص های مورد نظر در قشم موجود نیست، اولویت نخست در جذب نیروی کار باید با بومیان منطقه باشد؛ این امر یک تکلیف برای همه شرکت های فعال در جزیره بوده و مسوولان باید پیگیر آن باشند.

 

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.