دعوت فرماندار شهرستان قشم از مردم برای حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم ، متن پیام علیرضا نصری به شرح زیر است…

بسم الله الرحمن الرحیم

“جمیع مسلمانان جهان را دعوت می کنم که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد به عنوان روز قدس انتخاب و طی مراسمی همبستگی بین المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین اعلام نمایند.” امام خمینی (ره)

پاره تن اسلام چندین دهه است، اسیر رژیم غاصب صهیونیستی شده که بر اثر بی توجهی برخی زمامداران کشورهای اسلامی مانند غده سرطانی بر بخشی از سرزمین اسلامی ریشه دوانده و خلاصی از این زائده شوم جز با اتحاد و انسجام امت اسلام، ممکن نخواهد بود.

کمک به مظلوم و فریاد در مقابل ظلم علیرغم فرسنگ ها فاصله، دستور صریح دین اسلام است و امام خمینی(ره) روز قدس را به عنوان فصل همبستگی مسلمانان برای عمل به این دستور مطرح کردند و حمایت از مردم مظلوم فلسطین را نه فقط بر عهده دولت ها، بلکه وظیفه مسلمانان دانستند.
معمار روشن ضمیر انقلاب اسلامی ایران در ماه های اول انقلاب قدس را فارغ از هر مذهب و ملیتی به عنوان مساله حیاتی جهان اسلام اعلام کردند و دفاع از آن را وظیفه همه مسلمانان دانستند؛ ایران اسلامی نیز در اوج بحران های داخلی و فشارهای بین المللی پیشقراول دفاع از قدس عزیز بوده است.
در برهه حساس کنونی سست ایمانی و انحراف برخی دولت های حاکم بر کشورهای اسلامی موجب تحمیل ستم مضاعف بر مردم مظلوم فلسطین شد و رژیم اشغالگر را در چنگ اندازی بر قبله نخست مسلمین جری تر کرده است. آمریکا با انتقال سفارت خود در رژیم صهیونیستی به قدس شریف، بی توجه به سوابق تاریخی و قانونی فلسطینیان که به پشتوانه آن بیش از نیم قرن است برای رهایی و استقلال، مظلومانه مجاهدت ورزیدند سعی در پوشاندن جامه قانون بر اندام ناساز اشغالگر دارد. این رخداد بیش از پیش تدبیر امام راحل را در مخاطب قرار دادن مسلمانان و مسئول دانستن آنان علیرغم خاستگاه سیاسی دولت های حاکم بر همگان آشکار کرد و این باور در افکار عمومی مسلمانان بارور شد که آزادی فلسطین ستمدیده و بازپس گیری قدس در گرو اراده و اتحاد آحاد امت اسلامی است و نباید به نیرویی غیر از آن چشم امید داشت.
اینجانب از مردم شریف شهرستان قشم دعوت می نمایم در روز قدس امسال مصادف با هجدهم خرداد جاری، همگام با همه مسلمانان و آزادگان دنیا به خیابان ها بیایند و آزادی قدس شریف را به عنوان خواسته مسلمانان فریاد زنند، باشد که آرمان والای امام راحل به مدد الهی و یمن اتحاد و یکپارچگی روزه داران تحقق یابد، و سفارت غصب و ستم از سرزمین سفیران الهی برچیده، صدای بلند آزادگان، سفیر آزادی خانواده های مظلوم فلسطین شود.

علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم
۱۷ خرداد ۱۳۹۷

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.