قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / دکتر همتی در جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع آب در هرمزگان: دولت توجه ویژه‌ای به تامین آب شرب در هرمزگان دارد/پیگیری تسریع در آبرسانی به روستاهای جزیره قشم/انجام سرمایه گذاری برای احداث آب شیرین کن های جدید در هرمزگان/صرفه جویی در مصرف آب باید همواره مد نظر باشد

دکتر همتی در جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع آب در هرمزگان: دولت توجه ویژه‌ای به تامین آب شرب در هرمزگان دارد/پیگیری تسریع در آبرسانی به روستاهای جزیره قشم/انجام سرمایه گذاری برای احداث آب شیرین کن های جدید در هرمزگان/صرفه جویی در مصرف آب باید همواره مد نظر باشد

استاندار هرمزگان گفت: دولت توجه ویژه‌ای نسبت به تامین آب شرب و کشاورزی در استان هرمزگان دارد که احداث آب شیرین کن های ۱۰۰ هزار متر مکعبی و یک میلیون متر مکعبی در بندرعباس از جمله اقدامات در این حوزه برای تامین آب شرب در این استان می باشد.

دکتر فریدون همتی در جلسه بررسی وضعیت تامین و توزیع آب در هرمزگان با محوریت جزیره قشم، عنوان کرد: با توجه به شرایط خشکسالی که از سال های قبل در استان وجود داشته و پراکندگی روستاهای استان، مسائلی در حوزه تامین آب وجود داشته اما در این دولت، سرمایه‌گذاری‌های بزرگ برای تامین آب در هرمزگان صورت گرفته و شرایط نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به مشکلات موجود در زمینه تأمین آب در جزیره قشم پس از بازدید هیأتی از وزارت نیرو از این جزیره، تصمیماتی در راستای تسریع در رفع مشکلات آبرسانی در این جزیره اتخاذ شد.

استاندار هرمزگان افزود: بر این اساس برنامه عملیاتی طی یک هفته تدوین و از ظرفیت هایی همچون آب شیرین کن مپنا و با افزایش ظرفیت دیگر آب شیرین کن ها به سرعت آبرسانی به روستاهای جزیره قشم انجام می شود.

وی گفت: برای دیگر نقاط استان نیز از جمله شهر بندرعباس برنامه‌های خوبی در دست اقدام است و با همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی آب شیرین کن های جدید در نوار ساحلی برای آبرسانی به شهرها و روستاهای استان ایجاد می شود.

همتی خاطرنشان کرد: توسعه و نوسازی و تکمیل خطوط انتقال آب و رفع مشکلات قطعات آب شیرین کن ها از دیگر مواردی است که مورد پیگیری قرار می گیرد.

استاندار هرمزگان بیان داشت: دولت توجه ویژه‌ای نسبت به تامین آب شرب و کشاورزی در استان هرمزگان دارد که احداث آب شیرین کن های ۱۰۰ هزار متر مکعبی و یک میلیون متر مکعبی در بندرعباس از جمله اقدامات در این حوزه برای تامین آب شرب در این استان می باشد.

همتی تصریح کرد: در کنار این اقدامات از مردم شریف و بزرگوار استان، می‌خواهیم همچون گذشته در مصرف آب صرفه جویی داشته باشند، تا بتوانیم بدون مشکل فصل گرم سال را پشت سر بگذاریم.

*روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری هرمزگان*

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

فرماندار قشم خبر داد: برپائی موکب های تخصصی خدمت رسانی به زائرین در کربلای معلا

فرماندار شهرستان قشم گفت: موکب های تخصصی خدمت رسانی به زائرین در کربلای معلا راه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *