رنگ کرونا در قشم نارنجی شد

فرماندار شهرستان قشم گفت: وضعیت کرونا در این شهرستان نارنجی اعلام و مصوبه و دستورالعمل‌های مربوطه در این شهرستان اعمال می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری شامگاه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: محدودیت‌های تردد در اسکله‌های شهید ذاکری، پهل و لافت اعمال می‌شود.
وی ادامه داد: تا زمان خروج از وضعیت نارنجی در قشم، ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی و خروج خودروهای شخصی پلاک بومی این شهرستان‌ به سایرشهرها ممنوع است.
فرماندار قشم تصریح کرد: مسافرانی که در جزیره قشم حضور دارند، باید این شهرستان را ترک کنند و در غیر این صورت با جرائم سنگین از سوی پلیس راهور مواجه خواهند شد.
وی تاکید کرد: همچنین ممنوعیت تردد درون شهری شبانه خودروها، از ساعت ۲۲ تا سه بامداد، اعمال می‌شود.
نصری افرود: مشاغل گروه سه و چهار تعطیل اعلام می‌شود و بر این اساس مدرسه‌های شبانه‌روزی، باشگاه‌های ورزشی مربوط به ورزش‌های پر برخورد مانند کشتی، کاراته و جودو، کافه‌ها و چایخانه‌ها تعطیل و مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و اقامه نماز جمعه تا حصول وضعیت مساعد در شهرستان ممنوع است.
اداره‌ها با نیمی از کارکنان خدمات می‌دهند
رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان قشم گفت: ادارات ارائه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با ماموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با دو سوم کارکنان و در سایر ادارات، ارائه خدمات با حضور ۵۰ درصد از کارکنان انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: با توجه به خطر شیوع بیشتر ویروس کرونا، تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و خودداری از هرگونه تجمع و مراسمات عروسی، عزا، دورهمی و مهمانی با جدیت بیشتری پیگیری شده و با متخلفان برخورد می‌شود.
فرماندار قشم بر همکاری برای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکید و اضافه کرد: نظارت بر قرنطینه و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با جدیت ادامه دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول
۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

روز ارتش گرامی باد

روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *