زیرساخت های ۳۵۲ واحد مسکن مهر تکمیل و افتتاح شد/ بهره برداری همزمان از پروژه های آبفا و برق قشم

۳۵۲ واحد از پروژه های مسکن مهر جزیره در قالب تعاونی خانه طلایی قشم تکمیل و طی آیینی با حضور مسوولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

پروژه ۳۵۲ واحدی مسکن مهر خانه طلایی قشم با صرف اعتبار یک هزار و ۵۵ میلیارد ریال از سوی دولت تدبیر و امید برای تامین زیرساخت ها روز دوشنبه طی آیینی به بهره برداری رسید.
این پروژه سال ۱۳۹۰ آغاز شد و احداث ساختمان ها سال ۱۳۹۳ به پایان رسید اما به دلیل نبود هیچ یک از امکانات زیرساختی مورد نیاز قابل سکونت نبود.
هم اکنون حدود ۸۰ خانوار در این واحدها اسکان دارند.
همچنین طی آیینی پروژه های آب و فاضلاب شهرستان قشم با اعتبار ۹۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
اجرای خط انتقال به طول ۱۹.۷ کیلومتر از درگهان به شهرک سپاه و مسکن مهر طولا، اجرای شبکه آب شهرک مسکونی سپاه و مسکن مهر طولا به طول ۶ کیلومتر و همچنین اجرای شبکه اصلی و فرعی فاضلاب این ۲ شهرک به طول ۶ کیلومتر با هدف تامین آب آشامیدنی، جمع آوری و تصفیه فاضلاب های خانگی در جهت ارتقای سطح بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست افتتاح شد.
۹ پروژه برق رسانی شهرستان قشم نیز به ارزش ۸۶ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی افتتاح شد.
پروژه ها شامل شبکه فشار ضعیف هوایی به طول بیش از پنج هزار و ۶۰۰ متر، شبکه فشار ضعیف زمینی به طول بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ متر، شبکه فشار متوسط هوایی به طول چهار هزار و ۷۴۰ متر و شبکه فشار متوسط زمینی به طول بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ متر می باشد.
همچنین احداث ۴۴ دستگاه پست هوایی، ۲۴ دستگاه پست زمینی، ۶۷۷ دستگاه نصب روشنایی معابر و تامین برق مسکن مهر قشم جزو پروژه هایی بودند که صبح امروز به طور همزمان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان و فرماندار قشم در روستای کوبه ای مورد بهره برداری قرار گرفتند.
قشم با بیش از ۱۲۰ هزار نفر جمعیت و یک هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب استان هرمزگان واقع است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.