سردار دهقان:مساجد نقش بنیادی در تحولات کشور دارند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  گفت: مساجد از پیش از انقلاب، دوران دفاع مقدس و پس از آن نقش کلیدی و بنیادی در تحولات کشور ایفا کرده اند.

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان پنجشنبه شب در آیین افتتاح مرحله دوم مسجد البنی (ص) شهر قشم افزود: در بحث هسته ای تیم مذاکره کننده ایران که مورد حمایت رهبر معظم انقلاب و مردم است در چارچوب سیاست های تعیین، تایید و ابلاغ شده معظم له، به دنبال تحقق حقوق ملت ایران هستند.

وی تاکید کرد: به طور قطع در این عرصه حساس مذاکره ای دنبال می شود که در آن حقوق ملت ایران بدون پذیرش هرگونه تهدید و تحقیر تامین شود.

سردار دهقان تصریح کرد: هرچند در این حوزه ایران به دنبال دستیابی به یک توافق است و دستیابی به این هدف به نفع همه طرف های مذاکره کننده خواهد بود، اما اینگونه نیست که حاضر باشیم در این روند خدشه ای به منافع ملی ما وارد شود.

***جنایات داعش به نیابت از آمریکا است

سردار دهقان همچنین اظهار کرد: جنایات گروهک تروریستی داعش و هرآنچه تحت عنوان گروه های تکفیری در منطقه در حال شکل گیری است به نیابت از آمریکا است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره به دنبال ضربه زدن به اسلام هستند، افزود: متاسفانه برخی از کشورهای اسلامی نیز فریب دشمنان را خورده اند و در جهت تحقق اهداف آمریکا و رژیم اشغالگر قدس اقدام می کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه آمریکا تلاش دارد با ایجاد گروهک های تروریستی همچون داعش مسلمانان را به جان یکدیگر بیاندازد، افزود: در حقیقت داعش در ادامه جریان طالبان به راه انداخته شد تا ذهنیت مردم جهان نسبت به دین مبین اسلام مخدوش شود.

وی تاکید کرد: اقدامات گروهک تروریستی داعش هیچ نسبتی با مبانی والای اسلام ندارد و داعش یک گروهک تروریستی تکفیری است.

***امام خمینی(ره) اسلام را در قالب یک نظام سیاسی زنده کرد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ۱۴ خرداد سالروز رحلت جانسوز رهبر کبیر انقلاب، گفت: امام خمینی(ره) ملت ایران را از ظلم، تجاوز و بیداد، آزاد کرده و اسلام را در قالب یک مکتب فکری و نظام سیاسی، زنده کرد.

سردار دهقان اضافه کرد: امروز آنچه ملت ایران تحت عنوان عزت، افتخار و بزرگی تجربه می کند ناشی از رهبری امام خمینی(ره) است، و مردم امام راحل را هدیه ای الهی می دانند که کشور را از ظلمت و زورگویی نجات داد.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی به یک الگوی جهانی برای آزادی خواهان تبدیل شده است، گفت: آثار و برکات انقلاب اسلامی را می توان در تمامی صحنه ها و عرصه ها داخلی و خارجی مشاهده کرد.

سردار دهقان ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند امام خمینی(ره) یک حقیقت همیشه زنده خواهد بود و در هر کجای جغرافیای جهانی که پا بگذاریم ایران، امام و انقلاب واژگان همپا و همراهی هستند.

وی اضافه کرد: امروز دنیا از برکات انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) بهره مند است و جهان ملت ایران را به عنوان مقتدای خود برای دستیابی به عزت و سربلندی انتخاب می کند.

سردار دهقان ادامه داد: راه و روشی که ملت ایران برای پیروزی انقلاب اسلامی انتخاب کرد به عنوان یک ارزش و الگو شناخته می شود و همه این توفیقات ناشی از برکات اسلام، رهبری امام راحل و پیروی همراه با بصیرت ملت ایران است.

وی با اشاره به رویدادهای تاریخی کشور در خرداد، گفت: این ماه در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جایگاه خاص و ویژه ای دارد و شاید همه روزهای آن را بتوان ایام الله نامید.

سردار دهقان ادامه داد: می توان سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر را به تعبیری نقطه اوج حضور رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد با دشمنان، دفاع از آرمان ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و از طرفی نقطه پایان اشغالگری دشمنان نامید.

وی با بیان اینکه آزادی خرمشهر توفیق بزرگی برای ملت ایران به شمار می رود، افزود: به همین منظور از این روز به عنوان روز ایثار و پیروزی یاد می شود و همگی وظیفه داریم که یاد و خاطره این روز را زنده نگه داریم.

***مساجد نقش بنیادی در تحولات کشور داشته اند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مساجد از پیش از انقلاب، دوران دفاع مقدس و پس از آن نقش کلیدی و بنیادی در تحولات کشور ایفا کرده اند.

وی اضافه کرد: مسجد در طول تاریخ اسلام به عنوان یک مرکز اجتماع، آگاهی بخشی، حرکت، همدلی، همراهی، مبارزه و شکل گیری بسیج شناخته شده است و باید از ظرفیت های این مرکز استفاده کرد.

سردار دهقان ادامه داد: در دوران پیش از پیروزی انقلاب، مساجد محل اجتماع کسانی بود که در جهت مبارزه با نظام ظلم و ستم حرکت می کردند و در دوران دفاع مقدس مساجد به عنوان سنگر و محلی برای تجمع و عزیمت ززمندگان به جبهه ها شناخته می شد.

وی اضافه کرد: پس از این دوران نیز مساجد نقش بنیادی خود را در قبال انقلاب، نظام جمهوری اسلامی و حرکت عظیم ملت ایران ایفا کرد.

سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در سفری یک روزه به جزیره قشم مرحله دو مسجدالنبی(ص) بزرگترین مسجد شهر قشم را افتتاح کرده و با حضور وی عملیات اجرایی فاز سوم این مسجد شامل مجمع فرهنگی و پارکینگ آغاز شد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.