سر پرست معاونت عمرانی استانداری هرمزگان: مسئولیت حقوقی ناشی از اطاله رسیدگی اداری متوجه دستگاه اجرایی است

سرپرست معاونت عمرانی استاندار هرمزگان گفت: تمام مسئولیت های حقوقی و کیفری ناشی از عدم پاسخگویی به موقع دستگاه های اجرایی به درخواست های مراجعین بر عهده دستگاه مربوطه خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، رضا مدرس پنجشنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان قشم، حداکثر مهلت پاسخگویی ادارات به درخواست ها و استعلامات را ۱۵ روز اعلام و تاکید کرد: لزوم پاسخگویی در مهلت مقرر باید در مکاتبات قید شود و عدم پاسخگویی به موقع، به منزله تایید درخواست تلقی خواهد شد.

آمایش حضوری مسائل و مطالبات مردمی؛
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان اظهار کرد: کارگروه متشکل از استانداری، نمایندگان مجلس، مدیران کل و مدیران شهرستانی با هدف آمایش حضوری کاستی ها، مسائل و مطالبات مردم شروع به کار کرده است.

او افزود: احصاء مشکلات و اولویت بندی آن ها برای تبدیل طرح آمایش سرزمینی به برنامه اقدام مورد اهتمام این کارگروه قرار دارد.

اتفاق قانونگذار و مجری برای رفع کاستی ها؛

مدرس با یادآوری محدودیت منابع اعتباری کشور تصریح کرد: بهترین نوع هزینه کرد، اولویت سنجی و اقدام بر اساس آن است.

وی با اشاره به اینکه وظیفه پیگیری مسائل بر عهده کارگزاران دولت است، عضویت نمایندگان مجلس به عنوان واضعان قوانین جاری کشور در کارگروه آمایش مسائل و مطالبات محلی را فرصتی ارزشمند برای آشنایی مستقیم قانونگذاران با برخی تنگناهای اعتباری، اجرایی و قانونی عنوان و اضافه کرد: تعیین تکلیف پروژه های دستگاه های اجرایی در قالب برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در حوزه های بنیاد مسکن، نوسازی مدارس، آب و فاضلاب روستایی و شهری، آموزش و پرورش، گمرگ و سایر حوزه ها مورد توجه این کارگروه است.

تعامل…

معاون استاندار هرمزگان گفت: ماجرای عدم پرداخت دستمزد ۱۷ نیروی بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم از مدت ها پیش نه تنها معیشت این عده، بلکه دریافت خدمات بیمارستانی شهروندان قشم را تحت الشعاع قرار داده بود که پس از گفت و گو کارگروه مشترک نمایندگان مجلس و مسوولین اجرایی، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم پرداخت حقوق این افراد را تا پایان سالجاری تقبل کرد.

بر اساس این خبر، شورای اداری شهرستان قشم با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران کل استان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.