سفیر آلمان : جزیره قشم به دلیل داشتن طبیعت بکر مورد علاقه گردشگران آلمانی است.

 

سفیر آلمان در ایران گفت: دولت آلمان علاقمند به توسعه روابط اقتصادی با ایران در حوزه های مختلف است.

میکائیل بارون فون اونگرن روز چهارشنبه در دیدار با فرماندار قشم افزود: علاوه بر اقتصاد، کشور متبوعش در حوزه های فرهنگی و دانشگاهی نیز خواستار توسعه روابط با ایران است.

وی اضافه کرد: به همین منظور وزیر امور خارجه آلمان به صورت شبانه روزی تلاش می کند مذاکرات هسته ای گروه ۱+۵ با ایران به نتیجه برسد.

فون اونگرن ادامه داد: به طور قطع کسب نتایج مطلوب در مذاکرات هسته ای می تواند روابط ایران و آلمان را بهبود بخشیده و موجب تقویت روابط اقتصادی دو کشور شود.

وی با اشاره به سفرهای متعدد خود به نقاط مختلف ایران گفت: این سفرها در جهت شناسایی ظرفیت های مختلف ایران صورت می گیرد تا پس از به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای، روند توسعه مناسبات اقتصادی و فرهنگی دو کشور شتاب بیشتری بگیرد.

فون اونگرن اضافه کرد: ایران در عرصه گردشگری نیز ظرفیت های عظیم و بکری دارد که فرصت مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری دو کشور به شمار می رود.

وی ادامه داد: در این حوزه جزیره قشم به دلیل داشتن مولفه های بی نظیر همچون طبیعت بکر مورد علاقه گردشگران آلمانی است و باید بسترهای توسعه گردشگری با این منطقه گسترش یابد.

سفیر آلمان در ایران افزود: طبیعت بکر موضوعی است که هر روز شاهد کاهش آن در جهان هستیم و قشم نمونه مطلوبی از این ظرفیت در منطقه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه روابط ایران و آلمان ریشه تاریخی دارد، گفت: این ارتباط فقط به حوزه اقتصاد محدود نمی شود و امیدواریم با بهبود شرایط سیاسی، ارتباط تمام عرصه های فرهنگی، اجتماعی، دانشگاهی و گردشگری دو کشور نیز تقویت شود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.