ششمین نمایشگاه و جشنواره بزرگ قرآنی قشم آغاز به کار کرد

ششمین نمایشگاه و جشنواره بزرگ قرآنی قشم با حضور فرماندار شهرستان قشم و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان استانی چهارشنبه شب در محل دایمی نمایشگاه های این جزیره آغاز به کار کرد

در این دوره از نمایشگاه ۶ ناشر خارجی از کشورهای مصر، سوریه، لبنان، ترکیه، پاکستان و امارات متحده عربی حضور دارند و حدود سه هزار عنوان کتاب در حوزه های مختلف دینی، قرآنی و مذهبی ارایه می شود.

عرضه گسترده قلم ها و دستگاه های دیجیتال قرآنی، محصولات و صنایع قرآنی در حوزه های معرق، منبط، کارهای روی چرم، انواع تابلو فرش های قرآنی، لوسترهای قرآنی و برپایی غرفه عفاف و حجاب از بخش های جانبی این نمایشگاه است.

در این دوره از نمایشگاه قرآنی قشم ۹۰ ناشر در حوزه کودک با دو هزار و ۵۰۰ عنوان کتاب حضور دارند و ۱۷ موسسه قرآنی نیز محصولات خود را ارایه می کنند.

در ششمین نمایشگاه و جشنواره بزرگ قرآنی قشم ۱۱۴ اثر نفیس خوشنویسی با خط ثلت و نثر، ۱۱۴ تابلوی تصویرگری با موضوع قرآن به روایت تصویر، ۴۰ اثر برگزیده نمایشگاه های قرآنی کشور در سال جاری و ۲۰ اثر نفیس از عکاسان برگزیده کشور در زمینه کاربرد آیات قرآنی در معماری مساجد به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه از ۲۴ تیر مصادف با ۲۸ ماه رمضان تا دوم مرداد امسال به مدت ۱۰ روز در قشم برگزار می شود و برنامه های متنوعی همچون محافل و مراسم قرآنی، انجام مشاوره های قرآنی برپایی گالری عکس و آثار خوشنویسی از بخش های جانبی آن اعلام می شود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.