شش هزار میلیارد ریال به شهرداری شهرهای زیر۵۰هزار نفرجمعیت اختصاص یافت

شش هزار میلیارد ریال به شهرداری شهرهای زیر۵۰هزار نفرجمعیت اختصاص یافت

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور گفت: در اولین بودجه دولت تدبیر و امید، افزون بر شش هزار میلیارد ریال اعتبار در اختیار شهرداری شهرهای با جمعیت کمتر از ۵۰ هزار نفر و دهیاری ها اختصاص داده شده است.

 ‘محسن کوشش تبار’ روز دوشنبه در همایش دهیاران شهرستان قشم که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: از محل این اعتبار بیش از دو هزار و ۹۰۰ دستگاه ماشین آلات در بخش های مختلف عمرانی و خدماتی خریداری می شود که این ماشین آلات در سطح ۳۰ هزار و ۳۰۶ دهیاری کشور توزیع خواهد شد.

وی، قرار گرفتن ردیف دهیاری ها در نظام برنامه ریزی کشور را از جمله اهداف دولت یازدهم برای ارتقای

جایگاه روستاهها در این نظام عنوان کرد و گفت: برای نیل به این هدف امسال برای اولین بار همایش روز روستا با حضور رییس جمهوری برگزار شد.

به گفته وی، دولت یازدهم به جمعیت روستایی که در حال حاضر ۲۸.۵ درصد جمعیت کشور را شامل می شود، اهتمام ویژه ای دارد و به مقوله کارآفرینی در روستا به عنوان یک هدف مهم و اساسی می نگرند.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور، اعتماد به دهیاران را سرمایه اصلی دولت در روستاها خواند و یادآور شد: ماحصل این اعتماد این است که دهیاران نه تنها مدیر بلکه مدیر بحران در روستا هستند و قرار است هماهنگ کننده افزون بر ۲۷ دستگاه مرتبط با مدیریت حوزه روستایی نیز باشند.

کوشش تبار با تاکید بر ضرورت شکل گیری نظام پشتیبانی قانونی از دهیاری ها، از تصویت لایحه قانون جامع دهیاری ها در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این لایحه همه مسائل روستاها و دهیاری ها را در بر می گیرد و بر طبق مفاد آن، دهیار همان نقش شهردار را خواهد داشت.

وی همچنین از اقبال بانوان روستایی به مشارکت در مدیریت روستاها تقدیر کرد و گفت: استقبال بانوان روستایی از این مشارکت به گونه ای رشد کرده که تعداد دهیاران زن از ۸۸۸ نفر در دوره سوم شوراها به یک هزار و ۵۴۴ نفر در دوره چهارم افزایش یافته است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان نیز در این همایش از اختصاص ۴۳ میلیارد ریال اعتبار به شهرستان قشم در سال ۹۲ خبر داد و گفت: امسال نیز افزون بر هفت میلیارد و ۹۰۰میلیون ریال بین دهیاری های این شهرستان توزیع شده است.

‘محمد مالکی زاده’ افزود: همچنین بیش از ۴۲ دستگاه خودرو حمل زباله، ۱۳ دستگاه تراکتور، ۱۲ دستگاه باکت، ۱۱دستگاه موتور سیکلت حمل زباله، ۴۵دستگاه موتورسیکلت سواری، دو دستگاه لودر و پنج دستگاه خودرو آتش نشانی به شهرستان قشم اختصاص یافته است.

شهرستان قشم در قالب سه بخش مرکزی، شهاب و هرمز افزون بر ۶۰روستا دارد و جمعیت کل شهرستان افزون بر ۱۲۰هزار نفر است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.