شعبه تعزیرات حکومتی قشم افتتاح شد

 

شعبه تعزیرات حکومتی شهرستان قشم با هدف رسیدگی به پرونده های بخش کالا و خدمات، بهداشت، دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز با حضور فرماندار و مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان افتتاح و آغاز به کار کرد.

فرماندار قشم روز دوشنبه در حاشیه آئین افتتاح این شعبه ، با اشاره به نقش تعزیرات حکومتی در احقاق حقوق مصرف کنندگان گفت: تعزیرات حکومتی نقش بازدارندگی زیادی در جلوگیری از تخلفات دارد واز حقوق مصرف کنندگان در جامعه صیانت می کند.

به نقش اصناف در اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: در نظام اسلامی اصناف و بازاریان از قشرهای شریف و تأثیرگذار محسوب می شوند.

عزت کمال زاده با مهم دانستن نقش تعزیرات حکومتی در شهرستان , بازرسی از اصناف و استفاده ازظرفیت  دستگاههای اجرایی را اقدامی مهم و مؤثر جهت کنترل قیمت کالا و خدمات در سطح شهرستان عنوان کرد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان در حاشیه آئین افتتاح این شعبه افزود : نمایندگی تعزیرات حکومتی قشم حول سه محور رسیدگی به پرونده های مربوط به خدمات کالا، بهداشت، دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز رسیدگی فعالیت می کند.
روح الله آبداریان اضافه کرد: باوجود فعالیت سازمان تعزیرات حکومتی از سال ۱۳۷۳، متاسفانه شهرستان قشم تاکنون نمایندگی دائمی این نهاد را نداشته است و فقط در یک محدوده زمانی کوتاه از طریق یک شعبه ویژه، موضوعات مربوط به قاچاق کالا و ارز این شهرستان بررسی شده است.
به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان، حدود پنج درصد پرونده های سال گذشته این نهاد در استان با حدود ۵۰۰ پرونده مربوط به شهرستان قشم بود که بیشتر آن به قاچاق کالا و ارز مربوط می شود.
آبداریان گفت: به طور قطع رسیدگی به جرایم مختلف از جمله گرانفروشی کالا و به ویژه مایحتاج عمومی مردم با جدیت از طریق این نمایندگی دنبال می شود و مردم می توانند شکایات خود را از طریق سامانه ۳۰۰۹۶۵۱ و یا به صورت حضوری پیگیری کنند.
وی یادآوری کرد: دستگاه هایی همچون اداره کل غذا، دارو و استاندارد، صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و درمان و اداره دامپزشکی شهرستان قشم به عنوان ضابط این سازمان در مبارزه با موارد یاد شده با نمایندگی تعزیرات حکومتی شهرستان قشم همکاری می کنند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی هرمزگان با اشاره به نخستین پرونده تشکیل شده در این نمایندگی که شاکی آن گمرک قشم است، گفت: یک دستگاه کامیون حامل شکر از گمرک قشم به مقصد منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در مرز افغانستان بارگیری و پلمپ می شود اما در طول مسیر محموله شکر با دستکاری تخلیه و به جای آن پوشاک به مقصد گمرک یاد شده بارگیری و حمل می شود و این نخستین پرونده ارجاع شده به این نمایندگی است که باید رسیدگی شود.
وی ادامه داد: هنوز از محموله شکر تخلیه شده خبری در دست نیست اما پوشاک جایگزین شده کشف، ضبط و تحویل سازمان اموال تملیکی شده است و براساس ماده ۵۵ مبارزه با قاچاق کالا اگر کالای کشف شده از استانداردهای لازم برخوردار باشد به فروش می رسد و در غیر این صورت معدوم می شود.
به گزارش ایرنا، محسن عباس زاده به عنوان رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان قشم در این آئین معرفی شد.
وی در ابتدای فعالیت به صورت دو روز در هفته با یک نیروی کارمند و دو نیروی از اداره دریابانی و انتظامی کار خود را در دفتر این نمایندگی واقع در خیابان اصلی ورودی شهر قشم بین میدان استقلال و جهاد روبروی کمیته امداد امام خمینی (ره) آغاز می کند.

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.