صدور سند در هرمزگان پس از انقلاب اسلامی ۱۶ برابر افزایش یافت

در پنجمین روز ازگرامیداشت دهه مبارک فجر با حضور فرماندار شهرستان قشم ، مدیر کل دادگستری ،

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ، ائمه جمعه و مسئولان محلی این شهرستان ساختمان جدید اداره ثبت اسناد واملاک افتتاح شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان از افزایش حدود ۱۶ برابری صدور سند در این استان پس از انقلاب اسلامی تا کنون خبر داد.

سید مهدی هاشمی شنبه در آیین بهره برداری از ساختمان جدید اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان قشم با اشاره به آغاز فعالیت این مجموعه از سال ۱۳۱۸ گفت: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ۲۵ هزار و ۵۰۰ جلد سند در استان هرمزگان صادر شده بود که این میزان پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران تا کنون به بیش از ۴۲۱ هزار جلد رسیده است.
وی با بیان اینکه ثبت اسناد قدیمی ترین تشکیلات اداری کشور بوده و از سال ۱۲۹۰ فعالیت خود را آغاز کرده افزود: با توجه به سیاستگذاری های کلان نظام پس از پیروزی انقلاب ۷۰ هزار جلد سند برای روستاییان این استان صادر شد که در کنار تکریم حق مالکیت اشخاص از بسیاری مسایل و آسیب ها مانند مهاجر فرستی جلوگیری کرد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان در تشریح فعالیت های این مجموعه بیان کرد: ۱۳ باب دفتر اسناد رسمی پیش از انقلاب در این استان فعالیت داشتند که پس از انقلاب با رشد ۷۰۰ درصدی به ۱۰۴ باب رسید؛ همچنین شرکت های ثبتی در این دفترها با رشد پنج هزار و ۱۸۲ درصدی از ۴۲۳ شرکت به ۲۳ هزار و ۲۴۴ شرکت رسیده است.
او اضافه کرد: دفترهای ازدواج و طلاق در استان هرمزگان نیز از ۲۷ مورد به ۶۷ مورد پس از انقلاب اسلامی افزایش یافته است.
هاشمی در ادامه گفت: همچنین اطلاعات ۲ هزار دفتر معاملات ملکی نیز در سامانه جامعی وارد شده و هم اکنون ۸۰ درصد خدمات به صورت برخط (آنلاین) ارایه می شود.
وی همچنین عنوان کرد: این مجموعه در سال های اخیر در زمینه کاداستر نیز ورود کرده و در این قالب نقشه ۲۳۰ روستای استان هرمزگان وارد بانک اطلاعاتی شده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان همچنین به راه اندازی شبکه موقعیت یابی یکپارچه مالکیت ها اشاره کرد و گفت: شمیم در جهت ساماندهی و تهیه بانک اطلاعات جامع املاک در نقاط مختلف این استان از جاسک و بندر لنگه گرفته تا میناب، حاجی آباد و سیریک استفاده می شود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.