صلاحیت ۵۱۳ نفر برای نامزدی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا احراز شد

علیرضا نصری روز شنبه در نشستی با خبرنگاران قشم گفت: ۳۷ تن در شهر قشم، ۱۸ تن در درگهان، ۱۸ تن در هرمز، ۹ تن در سوزا، ۱۹۸ تن در بخش مرکزی و ۲۴۹ تن در بخش شهاب برای نامزدی در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا نام نویسی کرده بودند که در نهایت صلاحیت ۱۶ تن از داوطلبان بر اساس اعلام هیات نظارت شهرستان احراز نشد.
وی افزود: هیات نظارت شهرستان قشم بر اساس روزشمار انتخابات جمعه نتیجه بررسی صلاحیت ها را به فرمانداری اعلام کرد که نتیجه امروز به داوطلبان اعلام شد و افراد در صورت اعتراض از فردا می توانند اسناد خود را بررسی دوباره ارایه کنند.
فرماندار قشم با تاکید بر خودداری نامزدها از تبلیغات زود هنگام محیطی و مجازی بیان کرد: مهلت قانونی تبلیغات برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۱ اردیبهشت آغاز می شود و تا ۲۷ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و بر این اساس نامزدها باید با احترام به قانون از هر اقدام تبلیغی خارج از مهلت تعیین شده پرهیز کنند.
او اضافه کرد: تبلیغات نامزدها در فضای مجازی در مهلت قانونی نیز باید توسط افراد شناسنامه دار صورت گیرد و با هر اقدامی خارج از چارچوب ها بر اساس مر قانون برخورد خواهد شد.
نصری در ادامه با اشاره به افزایش ۱۹ شعبه رای گیری نسبت به انتخابات دوره گذشته گفت: در مجموع ۱۱۹ شعبه رای گیری شامل ۹۹ شعبه ثابت و ۲۰ شعبه سیار جهت تسهیل مشارکت مردم در شهرها و روستاها در این شهرستان در نظر گرفته شده است.
او اضافه کرد: ۴۱ شعبه رای گیری شهری شامل ۳۶ شعبه ثابت و پنج شعبه سیار و ۷۸ شعبه رای گیری روستایی شامل ۶۳ شعبه ثابت و ۱۵ شعبه سیار دایر خواهد شد.
رییس هیات اجرایی انتخابات قشم با اشاره به صدور احکام اعضای هیات بازرسی انتخابات (۱۱۹ تن) بیان کرد: هیات اجرایی و هیات نظارت جهت رفع مشکلات احتمالی از همه شعبه های رای گیری شهرستان بازدید میدانی داشتند و هیچ مشکلی خاصی در این زمینه وجود ندارد.
وی به مشارکت ۸۳ درصدی مردم قشم در انتخابات دوره پیش اشاره و تصریح کرد: همه تمهیدهای مورد نیاز با همدلی مسوولان ذی ربط جهت تامین امنیت برای برگزاری انتخاباتی پرشور و رقابتی با حضور حداکثری مردم در نظر گرفته شده و امید می رود واجدان شرایط با آگاهی و شناخت کامل بیش از پیش پای صندوق های رای حاضر شده و حماسه دیگری در تاریخ این شهرستان رقم بزنند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت ماه به طور همزمان برگزار خواهد شد.

چچچچچ

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.