ضرورت ورود تامین اجتماعی جهت رونق گردشگری سلامت در قشم/ طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان رونمایی شد

علیرضا نصری روز شنبه در دیدار کارکنان تامین اجتماعی شهرستان قشم گفت: تامین اجتماعی می تواند در بحث گردشگری سلامت پیش قراول شده و با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب جزیره، شرکت های بزرگ زیر مجموعه را جهت سرمایه گذاری در این زمینه ترغیب کند.
وی با تاکید بر رفع بخشی از اشتغال مورد نیاز قشم از طریق رونق گردشگری سلامت افزود: تامین اجتماعی در این راستا باید محدودیت ها در زمینه ارایه خدمات تنها در مرکز شهرستان را برداشته و در سایر بخش ها شعبه های اقماری را راه اندازی کنند.
فرماندار قشم با اشاره به خدمات بیش از ۵۰ ساله این مجموعه در حوزه اجتماعی و اقتصادی بیان کرد: حجم خدمت رسانی تامین اجتماعی شهرستان به ساکنان و مسافران، ارتقای درمانگاه این مجموعه به بیمارستان را به یک ضرورت تبدیل کرده و می توان با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم از ظرفیت بیمارستان جی جیان در این راستا بهره برداری کرد.
او در ادامه اضافه کرد: تامین اجتماعی باید زمینه آشنایی بیمه شدگان با خدمات گوناگون این سازمان را بیش از پیش فراهم کند و الکترونیکی کردن فرآیندها از جمله اقدام هایی است که در کنار تحقق این مهم افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و افزایش رضایت مراجعان را موجب خواهد شد.

**طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان تامین اجتماعی قشم رونمایی شد
مدیر تامین اجتماعی قشم طی آیینی در این زمینه گفت: توسعه خدمات این سازمان و تمهید زیرساخت های الکترونیکی کردن حقیقی تامین اجتماعی طی چند سال گذشته در دستور کار قرار داشت که مهمترین بخش آن الکترونیکی شدن پرونده های افراد تحت پوشش بود.
عباس اکبری افزود: تامین اجتماعی قشم بیش از ۲۳ هزار تن بیمه شده اصلی دارد که هر یک طی سال ها ۲۷۰ نوع سند در قالب ۵۰۰ برگ در پرونده خود دارند و رسیدگی و دسترسی به آنها نیازمند نیروی انسانی و صرف زمان است.
وی بیان کرد: الکترونیکی شدن پرونده ها تسهیل ارایه خدمات حضوری، افزایش خدمات غیرحضوری و ارتقای امنیت اطلاعات بیمه شدگان را به همراه دارد که در چند مرحله به اجرا در می آید؛ در مرحله نخست پرونده بیمه شدگان جدید و سپس پرونده سایر افراد تحت پوشش در مرحله های بعدی این طرح به تدریج الکترونیکی خواهد شد.

 

تامین

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.