طرح پیشگیری از تنبلی چشم در قشم شروع شد.

 

با حضورمعاون فرماندار شهرستان قشم ، رئیس اداره بهزیستی و تنی چند از مسئولین در مهد کودک نیلوفر آبی طرح پیشگیری از تنبلی چشم در شهرستان شروع شد.

مصطفی غلامپور در حاشیه این بازدید با تقدیر از دست اندرکاران و مجریان این طرح از مدیریت بهزیستی شهرستان خواست طرح غربالگری بینایی کودکان را در سطح تمامی روستاها به نحو مطلوب اجرا شود.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای اقدامات پیشگیرانه، از خانواده ها خواست با آگاهی از اهداف این طرح در راستای حفظ سلامت فرزندان خود قدم بردارند.

معاون فرماندار قشم افزود : باید با اطلاع رسانی و تبلیغات از خانواده ها خواست که کودکان خود را برای جلوگیری از بیماری چشمی برای پیشگیری به پایگاه ها معرفی کنند.

وی با اشاره به برنامه های کلان دولت یازدهم در حوزه سلامت، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی اصولی در جهت حفظ سلامت و پویایی افراد جامعه قدم های موثری برداشته است.

اسماعیل کیانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان قشم بیان داشت: در اجرای طرح تنبلی چشم فرمانداری شهرستان، شبکه بهداشت و درمان و اداره آموزش و پرورش و همچنین مراکز و موسسات غیردولتی با بهزیستی شهرستان همکاری های لازم را به عمل خواهند آورد.

وی با بیان این که بهترین زمان تشخیص بیماری تنبلی چشم ۳ تا ۶ سال است بیان داشت: بیماری تنبلی چشم هیچ علامت یا نشانه ظاهری در دوران کودکی ندارد و بهترین زمان تشخیص ۳ تا ۶ سال است.

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.