عملیات اجرایی احداث پایانه های حمل و نقل باری قشم آغاز شد+گزارش تصویری

عملیات اجرایی احداث پایانه های حمل و نقل باری شهرستان قشم واقع در جاده لافت – قشم و با سرمایه گذاری ۴۲۰ میلیارد ریال با حضور فرماندار و سایر مدیران دولتی آغاز شد.

فرماندار شهرستان قشم عصر دوشنبه در آیین کلنگ زنی این طرح گفت: پایانه های حمل و نقل باری قشم در زمینی به مساحت پنج هکتار توسط بخش خصوصی در مدت زمان سه سال احداث می شود.
علیرضا نصری افزود: نقشه این پایانه توسط اداره کل حمل و نقل پایانه ها و راهداری استان هرمزگان تهیه شد و با بهره برداری از آن ۱۵۰ فرصت شغلی مستقیم ایجاد می شود.
وی ادامه داد: با توجه به موقعیت استراتژیک قشم، پایانه حمل و نقل باری یکی از نیازهای اصلی این شهرستان است که باید هر چه زودتر به بهره برداری برسد. 

** خانه های ورزش روستایی فضایی برای بانوان
فرماندار قشم امروز همچنین خانه ورزش روستایی زیرانگ را افتتاح و از روند احداث خانه معلم در روستای زینبی و سالن ورزشی چند منظوره زیرانگ بازدید کرد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قشم در آیین افتتاح خانه ورزش روستایی زیرانگ گفت: هدف از ایجاد خانه های ورزش روستایی فراهم ساختن فضایی مناسب برای بانوان است.
فریدون نایبی افزود: در این راستا این مکان ها به وسایل ورزشی مختلف از جمله پینگ پنگ، فوتبال دستی، شطرنج، دومینو و دارت مجهز می شود. 
وی ادامه داد: در طرح خانه های ورزش روستایی، مکانی از سوی اهالی روستا و شورای اسلامی به اداره ورزش و جوانان معرفی می شود تا توسط دولت تجهیز شود.
نایبی با اشاره به اعتبار ۵۰ میلیون ریالی برای تجهیز خانه های ورزش روستایی، تصریح کرد: تا کنون خانه ورزش روستایی در چهار روستای رَمچاه، گوربَدان، گَوَرزین و زیرانگ به بهره برداری رسیده است و ۲ خانه ورزشی روستایی زینبی و طَبل نیز در حال تجهیز است.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان قشم اظهار داشت: همچنین سالن چند منظوره ورزشی روستای زیرانگ با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال به صورت مشارکتی در حال احداث است که ۵۰ درصد از اعتبار آن توسط دولت و ۵۰ درصد توسط بخش خصوصی تامین می شود.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت دارد. از ۱۴۸ هزار و ۹۹۳ نفر جمعیت شهرستان قشم ۶۶ هزار و ۸۰۱ نفر در شهرها و ۸۲ هزار و ۱۶۰ نفر در روستاها زندگی می کنند./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.