فاز نخست پروژه گازرسانی قشم افتتاح شد

فاز نخست پروژه گازرسانی قشم ۳۸ سال پس از انقلاب اسلامی با تلاش دولت تدبیر و امید روز دوشنبه طی آیینی با حضور مسوولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.

فاز نخست پروژه گازرسانی شهر قشم شامل ۱۲ کیلومتر خط تغذیه فولادی و ۱۵ کیلومتر خطوط توزیع و شبکه پلی اتیلن است که با اعتبار ۷۹ میلیارد ریال به اجرا درآمد و صبح امروز به مناسبت دهه مبارک فجر طی آیینی نمادین در محل مسجد النبی (ص) این شهر افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان در آیین افتتاح این پروژه گفت: بخش تجاری با توجه به عواملی همچون بهای تمام شده و معضل جابجایی کپسول به شدت از این پروژه استقبال می کند و از این رو در اولویت واگذاری قرار می گیرد.
پارسا پروین افزود: شهروندان نیز در صورت تمایل می توانند از این نعمت بهره مند شوند و مسوولان باید با اطلاع رسانی مناسب و آگاهی بخشی در این زمینه مردم را برای دریافت انشعاب گاز ترغیب کنند.
وی بیان کرد: گازرسانی به شهرک های صنعتی طولا، کاوه و سوزا نیز انجام شده و پس از اقدام صنایع مستقر در زمینه تکمیل انشعاب ها واگذاری صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان اضافه کرد: این پروژه تنها بخشی از فعالیت ها بود و در فاز دوم و سوم همه نقاط شهر قشم گازرسانی خواهد شد اما برای آغاز آن باید دست کم ۵۰ درصد انشعاب های ظرفیت موجود واگذار شود.
او با اشاره به نیاز گازی ۱۲ میلیون مترمکعبی قشم تا سال ۱۳۹۷ گفت: در قالب طرح جامع، مجوز گازرسانی ۲۵ میلیون مترمکعبی برای قشم گرفته شده است؛ هم اکنون پالایشگاه گورزین ۲ میلیون مترمکعب تولید گاز دارد و ۲ میلیون مترمکعب دیگر نیز به این میزان اضافه شده و در این راستا از تیرماه سال آینده عملیات احداث خط لوله ۳۰ اینچی آغاز می شود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.