فرماندارقشم: ۶۰۰ میلیارد ریال طرح اشتغالزایی روستایی در قشم مصوب شد/ توانمندی روستائیان و پیشرفت روستا لازم و ملزوم یکدیگرند

فرماندار شهرستان قشم گفت: روستائیان توانمند می توانند، مهم ترین نقش را در پیشرفت محل زندگی خود و توسعه متوازن ایفا نمایند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در آئین گرامیداشت روز دهیار در سالن اجتماعات دهیاری ریگو بخش شهاب، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید تاکید ویژه ای بر اجرای برنامه اشتغال پایدار روستایی دارد.
او ادامه داد؛ اطلاع رسانی، تشویق و ارائه مشاوره از جمله اقداماتی است که دهیاران می توانند با حسن انجام آن، روستائیان را در جهت ارائه طرح و ایجاد رونق شغلی یاری دهند.

نصری با اشاره به اینکه در مرحله اول، ۵۹۹میلیارد و سیصد میلیون ریال طرح های اشتغالزایی روستائیان قشم در استان تائید شده، افزود: این اعتبار برای ۵۱ طرح مصوب شده که نتیجه آن، اشتغالزایی مستقیم برای ۱۲۰۰ نفر جویای کار خواهد بود. نصری خطاب به دهیاران گفت: انتظار بیشتری برای جذب مشارکت مردم در این حوزه داریم. او تشویق روستائیان برای ارائه طرح های دارای توجیه و ضمانت اجرا را وظیفه ای شغلی و ایمانی بر شمرد.

فرماندار قشم بیان کرد: روستائی صاحب شغل و توانمندی اقتصادی، با اختیار و علاقه، دهیار را در اجرای طرح های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی، یاری می رساند.

او همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از دهیاران خواست در کنار انجام امور روستائی از مطالعه قوانین اجرایی و آگاهی ازحوزه اختیارات و وظایف خود غفلت نکنند. نصری تصریح کرد: چه بسا اشراف بر قوانین و مقررات اجرایی، زوایای پنهانی را از ظرفیت های توسعه و پیشرفت برای دهیاران روشن سازد.
بر اساس این خبر، استقرار پزشک در جزیره هنگام، طرح بازنگری طرح های هادی، تامین ماشین حمل زباله روستائی و تکمیل طرح اصلاح پل روستای تم گز به عنوان

مطالبات جدی روستائیان از دیگر نکات مورد اشاره و تاکید فرماندار شهرستان قشم در نشست مشترک با دهیاران بخش شهاب، ذکر شده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.