فرماندار: بانوان کارآفرین قشم تجلی تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

فرماندار قشم با اشاره موفقیت های بانوان این شهرستان در زمینه کارآفرینی و ایجاد اشتغال، فعالیت های صورت گرفته در این زمینه را مصداق بارز حرکت در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری عنوان کرد.

علیرضا نصری روز یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان قشم گفت: بانوان کارآفرین جلوه ای درخشان از حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی هستند که با لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در کنار کارآفرینی، موجبات رونق تولید و کاهش وابستگی به بخش دولتی از نظر اشتغال را فراهم کرده اند.
وی با اشاره به تلاش دولت برای ایجاد اشتغال مولد افزود: کارآفرینان و به ویژه بانوان قشمی از جمله در زمینه هایی مانند صنایع دستی و گردشگری بسیار فعال هستند و ظرفیت مناسبی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در این شهرستان ایجاد کردند و دولت تدبیر و امید نیز به نوبه خود حمایت های مادی و معنوی از این کارآفرینان را برای پا گرفتن مشاغل جدید در دستور کار دارد.
فرماندار قشم بیان کرد: هرمزگان در مجموع در زمینه رفع موانع تولید و ثابت نگه داشتن اشتغال موجود جزو استان های نمونه است؛ از جمله فعالیت های صورت گرفته در این زمینه می توان به طرح های پرورش ماهی و میگو در نقاط مختلف مانند قشم اشاره کرد که هم اکنون در حال فعالیت بوده و تولیدات آنها روزانه روانه بازار می شود.
او اضافه کرد: این استان در رژیم گذشته بدون امکانات و به نوعی تبعیدگاه بود اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به تدریج مشکلات برطرف شد و امروز نقاط مختلف آن به کارگاه سازندگی تبدیل شده؛ گرچه هنوز مشکلاتی وجود دارد اما شان مسوولان در جمهوری اسلامی خدمت به مردم است و این مهم باید در عمل بروز پیدا کند.
نصری در ادامه عنوان کرد: ملت مظلوم ایران ۳۸ سال پیش با اتکا به خداوند متعال و رهبری امام خمینی (ره) تبلور اراده الهی شدند، با وحدت و خودباوری پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زدند که منشا تحولات بزرگی در دنیا و موجب شگفتی سیاستمداران شد و سپاسگذاری مسوولان از این نعمت باید با خدمات صادقانه به مردم معنا شود.
وی گفت: دشمنان در طول سال ها لحظه ای از تلاش برای دور کردن مردم از نظام دست برنداشتند اما با وجود همه توطئه ها با رمز وحدت و امیدواری پیشرفت های قابل توجهی در زمینه های مختلف از جلمه علم و فناوری و فعالیت های دانش بنیان صورت گرفته است.
فرماندار قشم افزود: دورانی که دشمن فکر می کرد با تحریم های ظالمانه می تواند بین مردم و مسوولان فاصله ایجاد کند، دولت یازدهم با شعار امید نقشه آنها را نقش بر آب کرد و امروز با روی کار آمدن رییس جمهوری جدید ایالات متحده دشمنی آنها با ملت و دولت ایران بیش از پیش آشکار شد و نشان داد دشمن هیچگاه از پلیدی دست برنمی دارد.
او عنوان کرد: مردم همواره در زمان لزوم حضوری اثرگذار، مقتدرانه و دشمن شناسانه در صحنه های مختلف داشتند و امروز مسوولان موظفند با حضور پررنگ در بین مردم و تشریح خدمات نظام و دولت موجبات امیدواری آنها به آینده را فراهم کنند.
۱۰ نفر از بانوان کارآفرین قشم فعال در زمینه های مختلف از گردشگری گرفته تا صنایع دستی در ادامه این جلسه مورد قدردانی مسوولان شهرستان قرار گرفتند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.