فرماندار خواستار شد: صادرات ماهی پس از تامین نیاز مردم قشم

فرماندار شهرستان قشم گفت: همه دستگاه‌ها باید با تشدید نظارت ها، بازار را به گونه ای مدیریت کنند که صیادان ابتدا نیاز مردم شهرستان را به این محصول تامین کنند و مازاد مصرف را به صادرات اختصاص دهند.
علیرضا نصری روز یکشنبه در ستاد تنظیم بازار شهرستان قشم افزود: اداره شیلات، دامپزشکی، دریابانی و صنعت، معدن و تجارت از اهرم های خود استفاده کنند تا صیادان، محصول خود را پیش از صادرات در بازار داخلی عرضه کنند.
وی با اشاره به اینکه نظارت باید تشدید و مردم محور شود، اظهار داشت: از سوی دیگر باید مشکلات صنعت صید جمع آوری و حل شود تا صیادان به سمت فروش ماهی در بازارهای خارجی روی نیاورند.
فرماندار قشم کمبود ماهی در قشم را غیر قابل قبول توصیف و تصریح کرد: هیچ نقطه در شهرستان قشم به ویژه شهرهای پرجمعیت نباید با کمبود ماهی مواجه شوند و این اتفاق قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: کمبود ماهی و قیمت آن ۲ مشکلی است که باید بررسی و حل شود و اغماض در پیگیری این مسائل از سوی هیچ ارگانی قابل قبول نیست.
وی ادامه داد: شهرستان قشم از نظر قاچاق ماهی وضعیت مطلوبی دارد و بیشتر قاچاق این محصول از خارج شهرستان صورت می گیرد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.