فرماندار: دستگاه های اجرائی قشم آماده برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری است

 

فرماندار قشم گفت: دستگاه های اجرائی این شهرستان بر اساس یک برنامه ریزی منسجم و دقیق آماده برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری است.

عزت کمال زاده روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، افزود: در این ارتباط بسترهای لازم فراهم شده است و پیش بینی می شود انتخابات امسال باشکوه تر از دوره های پیشین برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه فضای حاکم بر این شهرستان نیز حاکی از جوی پویا و رقابتی در انتخابات پیش رو است، گفت: هماهنگی دستگاه های متولی اجرای انتخابات نیز به عنوان رکنی اصلی در دستور کار مسئولان شهرستانی قرار گرفته است.
کمال زاده تشکیل شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی قشم با همکاری دستگاه های قضائی، امنیتی، انتظامی و نمایندگان شورای نگهبان را از جمله اقدامات اولیه مسئولان شهرستان برای برگزاری انتخاباتی پرشور اعلام کرد.
وی ادامه داد: در این چارچوب نظارت این شورا بر نحوه و زمان تبلیغ نامزدهای انتخابات آتی به عنوان یکی از وظایف اصلی دنبال می شود.
کمال زاده اضافه کرد: تبلیغات زود هنگام نمونه بارزی از جرائم انتخاباتی است و باید نامزدهای انتخابات پیش رو به این مقوله توجه ویژه داشته باشند و از هرگونه تخلف در این زمینه خودداری کنند.
فرماندار قشم با بیان اینکه مردم ایران نشان داده اند که همواره حضوری حداکثری در انتخابات دارند، تاکید کرد: قانونمداری نامزدها نیز می تواند به حضور پرشورتر مردم در انتخابات آتی کمک شایانی کند.
وی با اشاره به دستور استاندار هرمزگان مبنی بر اینکه دستگاه های اجرایی، ستادی، مشاوران و دیگر مسئولان اداری حق ندارند از امکانات دولتی به نفع یا برعلیه نامزدها، جناح ها یا گروه های شرکت کننده در انتخابات استفاده کنند، تاکید کرد: این موضوع به صورت مستر و دقیق رصد و پیگری می شود و در صورت مشاده تخلفی در این زمینه به سرعت و در چارچوب های قانونی برخورد می شود.
کمال زاده ادامه داد: همچون سالیان گذشته جهت برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم، باید تمام دستگاه ها متولی امر برگزاری و نظارت بر نحوه برگزاری انتخابات، امانت دار واقعی امکانات و رای مردم باشند.
وی با بیان اینکه یکی از وظیفه های دولت به عنوان مجری انتخابات ایجاد شور و نشاط اجتماعی در جامعه است، گفت: بر اساس منویات رهبرمعظم انقلاب، رای مردم حق الناس است و در این چارچوب امنیت برگزاری انتخابات نیز به شدت مورد توجه قرار دارد.
فرماندار قشم همچنین از برگزاری دوره های آموزشی برای ضابطان انتظامی و دریابانی دخیل در انتخابات خبر داد و گفت: آشنائی این قشر با قانون های انتخاباتی از اهداف اصلی برگزاری این دوره های آموزشی است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.