فرماندار شهرستان قشم: پرورش میگو در اشتغال جزیره تحول ایجاد می کند

فرماندار شهرستان قشم گفت: رونق پرورش میگو در کنار رعایت مسائل زیست محیطی و بهره گرفتن از نظرات کارشناسی، می تواند بخش اعظم مشکلات بیکاری در شهرستان را برطرف و در اشتغال آن تحول ایجاد کند.
علیرضا نصری در جلسه بررسی و برنامه ریزی طرح تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بین المللی خورخوران قشم افزود: باید طراحی علمی اقتصاد را به صورت سازگار با شاخص های محیط زیستی توسعه داد.
وی با بیان اینکه برای جلوگیری از قاچاق باید از ظرفیت های مناطق برای ایجاد شغل سود برد، ادامه داد: با حفظ ملاحظات زیست محیطی می توان از وجود منابع طبیعی برای رونق اقتصادی استفاده کرد.
فرماندار قشم اظهار داشت: برای اجرای برخی از طرح های اشتغالزا باید تدابیری از منظر زیست محیطی اندیشیده و سپس اقدامات لازم مبذول شود که کارشناسان محیط زیست باید با توجه به اصول علمی این راهکارها را ارائه دهند.
وی با بیان اینکه برخی از طرح ها در گذشته از منظر زیست محیطی قابل اجرای نبود اما امروز اجرایی شده، گفت: باید شرایط امکان اجرای یک طرح با تحقیقات مختلف مشخص شود.
نصری افزود: پنج سال از احداث پلاژ بانوان در جزیره قشم جلوگیری شد در حالی که امکان اجرای آن با اعمال راهکارهای علمی ممکن بود و امروز این اتفاق در حال رخ دادن است.
وی بیان داشت: اگر از ابتدا کارشناسان شهرستان مشکلات احداث پلاژ را بررسی می کردند و بر اساس آن به مکان یابی می پرداختند، این وقفه در ایجاد این جاذبه بزرگ گردشگری رخ نمی داد.
فرماندار قشم گفت: محیط زیست و منابع طبیعی متعلق به نسل هایی است که هنوز به دنیا نیامده اند و باید از این امانت به درستی استفاده کرده و به آیندگان سپرد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.