فرماندار شهرستان قشم: ۶،۲ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان بهزیستی پرداخت شد

فرماندار شهرستان قشم گفت: سال گذشته ۴۰ فقره تسهیلات خوداشتغالی در مجموع به مبلغ ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی در شهرستان پرداخت شد.

علیرضا نصری روز یکشنبه در دیدار رئیس و کارکنان اداره بهزیستی شهرستان با وی افزود: دولت تدابیر ویژه و چشم گیری برای حمایت از دستگاه های حمایتی چون سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) اندیشیده و اعتبارات مطلوبی در نظر گرفته است.
وی ادامه داد: شناخت ظرفیت ها و استعدادهای مددجویان یکی از وظایفی است که اداره بهزیستی با پیگیری آن می تواند به بسیاری از مشکلات خاتمه دهد.
فرماندار شهرستان قشم با تأکید بر ترویج آموزش های فنی و حرفه ای برای زنان سرپرست خانوار اظهار داشت: آموزش ها به شکلی صورت گیرد که زنان با دریافت تسهیلات خوداشتغالی بتوانند کسب و کاری را راه اندازی و کالاهای تولیدی را به بازار عرضه کنند.
وی بیان داشت: سبک زندگی ایرانی و اسلامی در توانمند سازی جامعه موثر است و می تواند از بروز آسیب های اجتماعی جلوگیری کند.
نصری در ادامه خواستار مناسب سازی اماکن عمومی شهرستان برای عبور و مرور معلولان شد و گفت: سهولت در زندگی مددجویان بهزیستی باعث می شود که ظرفیت ها و استعدادهای این بخش از جامعه به شکوفا شود.
وی افزود: اگر امور مربوط به پیشگیری و آموزش به طور صحیحی انجام شود میزان آسیب ها به ویژه معلولیت ها و اعتیاد به حداقل می رسد.

** ۵۴ درصد معلولیت قشمی ها در بدو تولد رخ می دهد
رئیس اداره بهزیستی شهرستان قشم نیز در این نشست اظهار داشت: استفاده از قابله های محلی در زمان زایمان یکی از دلایل اصلی معلولیت ها در شهرستان قشم است به طوری که ۵۴ درصد جامعه معلولان شهرستان قشم در بدو تولد معلول شده اند.
اسماعیل کیانی به انجام ۴۴ مشاوره ژنتیکی در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: اجباری شدن آزمایش ژنتیک برای جلوگیری از تولد فرزند معلول به زودی اجرایی می شود.
وی تصریح کرد: سال ۹۶ غربالگری چشم برای ۷۵ درصد کودکان سه تا ۶ سال شهرستان قشم شامل ۹ هزار و ۵۰۰ کودک بین سه تا ۶ سال برگزار شد.
وی اذعان داشت: در نتیجه این غربالگری و برای جلوگیری از پدیده کم بینایی و یا نابینایی برای ۴۵ کودک عینک تجویز شد.
۱۳۲ خانوار در شهرستان قشم از خدمات مستمر سازمان بهزیستی بهره می برند. تا کنون ۲ هزار و ۳۳۴ معلول در این شهرستان شناسایی شده که ۱،۵ درصد جمعیت آن را در بر می گیرد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.