فرماندار: ظرفیت کتابخانه های عمومی قشم افزایش یابد

فرماندار قشم با بیان اینکه ظرفیت کتابخانه های عمومی این شهرستان پاسخگوی نیاز کتابخوانان نیست، گفت: باید ظرفیت کتابخانه های عمومی قشم بر اساس نیازهای ۱۹ هزار دانش آموز و ۱۱ هزار دانشجوی این شهرستان افزایش یابد.

 

عزت کمال زاده روز پنج شنبه در جریان بازدید از کتابخانه عمومی شهر قشم، افزود: افزایش فعالیت های جنبی در کتابخانه های عمومی به ویژه همکاری این نهاد در اجرای برنامه های مشترک با آموزش و پرورش بر ضرورت ارتقاء شاخص های کمی و کیفی کتابخانه های این شهرستان می افزاید.
وی محدودیت فضای مطالعه را شاخص ترین مشکل کتابخانه عمومی قشم ارزیابی و اضافه کرد: این شرایط با توجه به آمار کتابخوانان این شهر قابل قبول نیست و باید هرچه سریعتر نسبت به بهبود استانداردها در این زمینه اقدام شود.
کمال زاده با بیان اینکه کتابخانه های عمومی باید بهترین شرایط را برای مطالعه و دسترسی دانش آموزان به منابع نوین علمی و آموزشی فراهم کنند، گفت: در صورت تحقق این مهم، برخی آسیب های اجتماعی و فرهنگی استفاده از اینترنت نیز کاهش می یابد.
وی خواستار حمایت سازمان ها و ارگان های شهرستان به نهاد کتابخانه های عمومی شد و افزود: حمایت و سرمایه گذاری در این حوزه به منزله سرمایه گذاری مطمئن برای آینده سازان کشور است و می تواند نقش موثری در کاهش مشکل ها و معضل های اجتماعی داشته باشد.
فرماندار قشم با اشاره به پیشرفت عملیات احداث کتابخانه عمومی خلیج فارس، گفت: بی شک اختصاص این فضا به کتابخانه عمومی می تواند ظرفیت مناسبی برای دانش آموزان و دانشجویان این شهرستان فراهم کند و شاخص های کمی و کیفی کتابخوانی در قشم را ارتقاء دهد.
کمال زاده با بیان اینکه نهادها و ارگان های مختلف که کتابخانه عمومی و تخصصی دارند باید بیش از پیش به دنبال همکاری و هم افزایی توانمندی های خود باشند، گفت: اجرای این سیاست می تواند به غنی شدن گنجینه کتابخانه ها و بهبود شرایط مطالعه برای پژوهشگران منجر شود.
وی ادامه داد: در این زمینه می توان فهرستی از کتاب های موجود در حوزه های علمیه، دانشگاه ها و کتابخانه های عمومی تهیه، و از آن برای هدایت پژوهشگران، دانش آموزان و دانشجویان به کتابخانه ها استفاده کرد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.