فرماندار قشم:اقتدار برای نیروی انتظامی یک ضرورت است

فرماندار قشم:اقتدار برای نیروی انتظامی یک ضرورت است

 فرماندار و رییس شورای تامین قشم گفت: داشتن اقتدار برای نیروی انتظامی یک ضرورت است، اما این ضرورت زمانی ارزشمند می شود که در زمان و مکان مناسب بکار گرفته شود.

 عزت کمال زاده درآیین صبحگاه مشترک نیروهای فرماندهی انتظامی شهرستان قشم افزود: هنرماموران انتظامی این شهرستان باید این باشد که بتوانند این ضرورت را به درستی تشخیص بدهند.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در جامعه اسلامی در کنار اقتدار، رافت و مهربانی را نیز در برخورد هایش با مردم و حتی مجرمان حتما باید لحاظ کند، تصریح کرد: امنیتی که امروز در جامعه برقرار است مرهون ایثارگری های تک تک ماموران انتظامی است که بطور قطع اقتدار را با رافت اسلامی سرلوحه برخوردهایشان با مردم قرار داده اند.

فرماندار قشم در بخش دیگری از سخنان خود، امنیت را در یک جامعه زمانی پایدار دانست که با هنجارهای آن جامعه هماهنگ باشد.

کمال زاده در این خصوص تقارن هفته نیروی انتظامی را با دو عید بزرگ مسلمانان یعنی قربان و غدیر به فال نیک گرفت و گفت: دو مقوله ایثار و ولایت که در این دو عید متجلی است از جمله هنجارهای پذیرفته شده جامعه اسلامی ماست که نیروی انتظامی از آنها الهام می گیرد.

به گفته وی فرماندهی انتظامی شهرستان قشم با تلاش های فرمانده و همه نیروهای تحت امر وی در برقراری امنیت هماهنگ با هنجارهای اسلامی جامعه قشم، موفق بوده و فعالیت های اخیر آنها قابل تقدیر است.

وی همچنین با توجه به بروز و ظهور جرایم جدید و پیچیده شدن نوع خلاف ها و بزه ها، بخصوص وقوع جرایم سایبری بر ضرورت تجهیز بخش ها و آموزش ماموران انتظامی ذیربط در قشم تاکید و آمادگی فرمانداری شهرستان قشم را برای هرگونه همکاری و مساعدت در این ارتباط اعلام کرد.

براساس این گزارش سرهنگ پاسدار داود محمود زاده فرمانده انتظامی شهرستان قشم نیز پیش از سخنان فرماندار قشم با ارائه گزارشی برقراری امنیت در قشم را نتیجه همکاری تنگاتنگ مردم با نیروی انتظامی دانست و بر آمادگی یگان تحت فرماندهی خود جهت همکاری با همه دستگاه های مستقر در شهرستان قشم تاکید کرد.

براساس این گزارش در این آیین که حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه قشم و شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت قشم و جمعی از مقامات منطقه آزاد و مسوولان دستگاه های دولتی و نهادهای نظامی و عمومی شهرستان قشم حضور داشتند، ضمن سان دیدن این مقامات از مقابل تمثال شهدا و نیروهای انتظامی مستقر در میدان صبحگاه، برنامه بازسازی صحنه های سرقت از یک مغازه طلافروشی و نحوه دستگیری سارقان توسط ماموران انتظامی این شهرستان اجرا و از خانواده شهدا و پرسنل نمونه ناجا نیز با اهداء لوح تقدیر قدردانی شد.

برنامه های هفته بزرگداشت نیروی انتظامی با شعار ‘پلیس: تلاش جهادی، کارآمدی و اقتدار’ در شهرستان قشم همزمان با سراسر کشور از امروز ۱۴مهرماه شروع و تا ۱۹مهرماه جاری ادامه دارد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.