فرماندار قشم:فداکاری همسران ایثارگران کمتر از همسران شهدا نیست

فرماندار قشم:فداکاری همسران ایثارگران کمتر از همسران شهدا نیست

فرماندار شهرستان قشم گفت: فداکاری همسران ایثارگران کمتر از همسران شهدا نیست، چرا که فداکاری آنها همچنان ادامه دارد.

 عزت کمال زاده روز دوشنبه در آیین تجلیل از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس جزیره هرمز افزود: بطور معمول همیشه از همسران شهدا تجلیل می شود، اما کمتر به همسران رزمندگان، جانبازان و آزادگان توجه می شود که این یک نقیصه است و باید از ایثار و فداکاری این عزیزان نیز به نحو مقتضی قدردانی شود.

وی با اشاره به تاثیر مثبت قدردانی از افراد به عناوین مختلف، وظیفه مسئولان را در رده های مختلف در این خصوص بسیار خطیر دانست و گفت: هرچقدر مسئولان رده های بالاتر به شهداء، رزمندگان، ایثارگران و خانواده های آنها توجه کنند و آنها را مورد تکریم قرار دهند، در واقع به ارزش های والای اسلام و انقلاب اهمیت داده اند.

فرماندار شهرستان قشم که خود همسر شهید هشت سال دفاع مقدس است، با تقدیر از استاندار هرمزگان بخاطر اهتمام ویژه وی به شهدا، ایثارگران و خانواده های آنها تصریح کرد: وقتی فردی به عنوان بالاترین مقام یک استان در یک آیین رسمی در مقابل خانواده شهدا و ایثارگران سر تعظیم فرود می آورد و به مقام شامخ آنها این گونه ارج می گذارد، وظیفه مقامات پایین دست در قبال این عزیزان بسیار سنگین تر می شود.

کمال زاده در بخش دیگری از سخنان خود مردم جزیره هرمز را مردمانی فداکار، مومن و در عین حال مظلوم خواند و گفت: وجود تعداد زیادی شهید، ایثارگر و رزمنده دفاع مقدس در این جزیره، نشان از بزرگی و عظمت مردم آن است که امروز نیز همچنان مدافع ارزش های اسلام و انقلاب هستند.

به گفته وی دولت یازدهم تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا در قبال این بزرگی های مردم جزیره هرمز، به رغم محدودیت های بودجه ای، محرومیت های این جزیره را کاهش بدهد.

وی از تصویب قریب الوقوع ۹پروژه مرتبط با جزیره هرمز در کارگروه مربوطه در فرمانداری شهرستان قشم خبر داد و گفت: این فرمانداری همچنین راه اندازی کلانتری هرمز را نیز از مجاری رسمی در دست پیگیری دارد.

فرماندار قشم همچنین با تقدیر از امام جمعه قشم و امام جمعه هرمز بخاطر انتقال مشکلات مردم این دو جزیره به فرمانداری، خواستار ارائه راهکار و ایده های قابل اجرا برای حل این مشکلات از سوی صاحب نظران و خبرگان این دو جزیره شد.

براساس این گزارش امام جمعه قشم نیز در این آیین با ستایش از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بخاطر دفاع از اسلام و ایران، این رزمندگان را مختص گروه یا قشر خاصی ندانست و گفت: کارکرد این دفاع مقدس این بود که با متحد کردن همه اقشار و گروه ها، وفاق ملی در کشور ایجاد کرد.

حجت الاسلام رضا جوکار با اشاره به اینکه رزمندگان دفاع مقدس دنبال سهم یا حقوق نبودند، افزود: آنها برای دفاع از آرمان ها و ارزش ها به میادین جنگ آمدند و امروز نیز این عزیزان می دانند که دفاع مقدس همچنان ادامه دارد.

به گفته وی امروز، عرصه های اقتصادی و فرهنگی، جبهه های دفاع مقدس است و بخصوص دشمن با نفوذ در اذهان نوجوانان و جوانان ما از طریق وسایل ارتباطی و ابزارهای آموزشی در صدد به زانو درآوردن این ملت است.

وی تصریح کرد: اما دشمن بطور قطع در اشتباه است، چرا که ایران امروز به برکت ایثار رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، بسیار مقتدر و توانمند است و نقشه آنها را نقش برآب خواهد کرد.

به گزارش ایرنا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم و امام جمعه هرمز نیز در این آیین سخنانی ایراد کردند و از افزون بر ۲۲۰رزمنده دفاع مقدس جزیره هرمز با اهداء لوح تقدیر و نشان یادبود قدردانی شد

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.